افزایش قیمت دلار موجب کسادی بازار موبایل شد

23 فروردین 1397
بازار موبایل

بازار موبایل همواره دستخوش تغییراتی بوده که روی آن تاثیرات زیادی گذاشته است. طرح مبارزه با قاچاق کالا، افزایش قیمت دلار و بسیاری دیگر از موارد روی بازار موبایل اثرات مخربی می گذارند.

در این راستا و با تغییرات ناگهانی و شدید قیمت دلار که نزدیک به ۲۰۰۰ تومان تغییر قیمت در ۱ هفته داشتیم، بازار موبایل نیز با شوک عجیبی روبرو شد و مثل تمامی اصناف دیگر، قیمت های موجود در گوشی های موبایل نیز به صورت وحشتناکی بالا رفت.

در این شرایط فروشندگان نیز بنا به سلیقه خود روی هر کالایی که می خواستند برچسب قیمتی زدند و با اعلام این که قیمت دلار بالا رفته جنس های خود را با قیمت کاذب به فروش رساندند.

در روزهای ابتدایی هفته که قیمت دلار به ۵۷۰۰ هزار تومان رسید، قیمت گوشی با افزایش میانگین ۵۰۰ هزار تومانی همراه شد و پس از آن با افزایش قیمت و رسیدن نرخ دلار به مرز ۶۲۰۰ تومان، حتی شاهد افزایش قیمت گوشی با میانگین یک میلیون تا بیش از این رقم هم بودیم.

هرچند که بازار موبایل از مشتری خالی شد و حتی تا همین دو روز پیش نیز خالی ترین نقطه تهران بازارهای موبایل بود! از طرفی اینگونه به نظر می رسید که همه در صف های صرافی ها بودند و پی خرید ارز و دلار.

در این راستا با تک نرخی اعلام شدن قیمت دلار، بازار تقریبا ثبات خود را به دست آورد، اما هنوز هم به شرایط عادی باز نگشته و تا زمان افت حباب قیمتی موجود باید تمل کرد. بنابراین باید منتظر ماند و دید که تا چند روز آینده با تثبیت بهای دلار و تک‌نرخی شدن قیمت ارز چه اتفاقی می‌افتد، آیا قیمت‌ها همچنان بالا و ثابت خواهد ماند یا شاهد کاهش قیمت‌ها و رسیدن بهای کالاها در همان نرخ‌های هفته گذشته خواهیم بود.

سری موبایل های Pop 4 آلکاتل در راه بازار

 


بیشتر بخوانید:

رونق بازار موبایل های دست دوم با افزایش قیمت محصولات جدید

مقایسه بهترین فبلت های بازار موبایل؛ انتخابی سخت برای عاشقان گوشی های بزرگ

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی