الکسا به اندروید خواهد آمد

الکسا به‌صورت رسمی به اندروید خواهد آمد

الکسا به اندروید خواهد آمد

دستیار هوشمند کمپانی آمازون که با نام الکسا شناخته می‌شود یکی از برترین دستیارهای هوشمند صوتی جهان است و تقریبا تمامی کاربران از استفاده از آن راضی بوده‌اند ولی نکته منفی این نرم‌افزار این است که به‌صورت گسترده‌ای تنها به محصولات این کمپانی محدود مانده است. با این حال اخیرا این کمپانی برای ارائه این دستیار هوشمند کاربردی بر روی دیگر دستگاه‌ها نیز مذاکراتی را به سرانجام رسانده است. در نتیجه این مذاکرات الکسا به‌زودی بر روی تمامی تلفن‌های همراه هوشمند اندرویدی از هر نوعی در دسترس قرار خواهد گرفت و آمازون الکسا را به‌صورت یک نرم‌افزار برای اندروید ارائه خواهد کرد.

چند ماه قبل، آمازون این کار را برای کاربران سیستم عامل iOS انجام داد و مخاطبان آن را دوچندان کرد. با این وجود اطلاعات تکمیلی در دسترس قرار نگرفته است و تنها اعلام شده است که کاربران الکسا را در آینده درون نرم‌افزار آمازون دریافت خواهند کرد.

لازم به ذکر است که هیچ‌کدام از ویژگی‌های این برنامه در این فرایند کم نخواهد شد و کاربران اندروید الکسا را به‌صورت تمام و کمال در اختیار خواهند داشت. آن‌ها قادر خواهند بود تا از الکسا درباره آب‌وهوا، اخبار و… پرسش کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند از تنظیماتی را برای قادر ساختن الکسا به پخش موسیقی، دریافت تاکسی و کارهای بسیاری از این دست فعال کنند.

البته بهتر است بدانیم که آمازون هنوز به‌صورت رسمی اطلاعیه‌ای در زمینه ورود این دستیار هوشمند به نرم‌افزار اندروید ارائه نکرده است اما این کمپانی تائید کرده است که این بیانیه در هفته جاری به‌صورت رسمی اعلام خواهد شد. با این وجود بسیاری از کاربران سیستم عامل اندروید با شنیدن این خبر بسیار خوشحال هستند زیرا کاربری‌های ویژه الکسای آمازون می‌تواند استفاده از تلفن همراه آن‌ها را به‌مراتب جذاب‌تر از پیش کند. البته آمازون نیز می‌تواند با بهره‌مند شدن از یک بازار بسیار بزرگ و چند صد میلیونی، شرایط خود را بیش‌ازپیش بهبود بخشد.

مطلب پیشنهادی