اندروید ۷٫۰ نوقا به‌زودی به نکسوس ۹ و سایر نکسوس‌ها می‌آید

23 تیر 1395

همه ما می‌دانیم که اندروید ۷٫۰ نوقا در سال جاری برای دستگاه‌های پشتیبان ارسال می‌شود، اما این مهم دقیقا در چه تاریخی رخ خواهد داد؟ در حال حاضر گوگل در این زمینه سکوت کرده‌ و قصد انتشار هیچ اطلاعاتی را ندارد. اما یک اپراتور کانادایی در مورد تاریخ انتشار اندروید ۷٫۰ نوقا برای دستگاه‌های اندرویدی، اطاعاتی را لو داده است.

طبق اطلاعات لو رفته از راجرز (Rogers)، یکی از اپراتور‌های بزرگ کانادا، آپدیت اندروید ۷٫۰ نوقا به‌زودی برای تبلت نکسوس ۹ (Nexus 9) ارسال می‌گردد. البته هنوز مشخص نیست منظور از «به‌زودی» چه تاریخی است، اما به نظر ما این اتفاق در یک الی دو ماه دیگر رخ می‌دهد (البته توجه داشته باشید که این حدس ماست).

علاوه بر تبلت نکسوس ۹، احتمالا نکسوس ۶ پی، نکسوس ۶، نکسوس ۵ ایکس و نکسوس ۵ نیز در همان بازه زمانی به اندروید نوقا آپدیت می‌شوند. درست است که نسخه پیش‌نمایش اندروید N ماه‌هاست که در دسترس کاربران قرار گرفته، اما این دلیلی بر آماده بودن نسخه نهایی سیستم عامل نیست.

 

اندروید 7.0 نوقا

کمپانی تایوانی اچ تی سی چندی پیش از پشتیبانی اچ تی سی ۱۰، وان ام ۹ و وان A9 از اندروید ۷٫۰ نوقا حرف زده بود، اما تاریخی در این زمینه را ذکر نکرد. در هر صورت مطمئن هستیم که آپدیت این سیستم عامل ابتدا برای خانواده نکسوس گوگل ارسال می‌گردد.

لازم به ذکر است که اولین دستگاه‌های همراه با اندروید ۷٫۰ نوقا (دو نکسوس سال جاری که توسط کمپانی اچ تی سی تولید می‌شوند) احتمالا تا ماه سپتامبر معرفی خواهند شد، یعنی چیزی حدود دو ماه دیگر؛ بنابراین می‌توان نتیجه بگیریم که اندروید نوقا به‌زودی برای دستگاه‌های مختلف اندرویدی ارسال می‌شود.

به روز رسانی‌های سامسونگ برای Galaxy A3, Galaxy Note 4, Galaxy Core 2 Duos

 

اندروید 7.0 نوقا

با توجه به در دسترس بودن نسخه‌های آزمایشی از دو سیستم عامل اندروید ۷٫۰ نوقا (Android N) و آی او اس ۱۰ اپل، بسیاری از کارشناسان به بررسی و مقایسه این دو نسخه جدید پرداخته‌اند. اما با توجه به عرضه نکسوس‌های جدید و همچنین آیفون ۷ در ماه سپتامبر، باید منتظر بررسی‌ نسخه‌های نهایی از این دو سیستم عامل باشیم.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی