اندروید ۸٫۱ نسخه بعدی اندروید ۸ اوریو خواهد بود

اندروید ۸٫۱

اندروید ۸٫۱

اندروید ۸ اوریو به‌تازگی و تنها چند هفته پیش برای استفاده سازندگان تلفن‌های همراه هوشمند آماده‌شده است و حتی دستگاه‌های بسیار مشهور کمپانی گوگل ازجمله گوگل نکسوس و تلفن‌های همراه هوشمند پیکسل نیز هنوز به‌روزرسانی به این نسخه از اندروید را دریافت نکرده‌اند. بااین‌حال، به نظر می‌رسد که به‌تازگی کمپانی گوگل تصمیم گرفته است تا از نسخه بعدی سیستم‌عامل محبوب خود بانام اندروید ۸٫۱ رونمایی کند.

البته لازم به ذکر است که اطلاعات یادشده دراین‌باره از نرم‌افزار گوگل نسخه ۷٫۱۱ بتا به‌دست‌آمده است. این اخبار تنها حدس و گمان‌هایی درباره این نسخه جدید از سیستم‌عامل اندروید است و گوگل هنوز اخبار یادشده را تائید نکرده است. در همین راستا نیز لازم است بدانید که نرم‌افزارها معمولاً بر اساس SDK و انتشارشان پیکربندی می‌شوند و گشت‌وگذارهای تخصصان در نرم‌افزار گوگل نسخه ۷٫۱۱ بتا نیز نشان داده است که توسعه‌دهندگان گوگل برای ساخت این نرم‌افزار از Android ۸٫۱ SDK استفاده می‌کنند. دقیقاً مشابه همین اتفاق نیز در سال گذشته برای نسخه ۷٫۱ اندروید افتاد و اطلاعات آن به‌این‌ترتیب فاش شد.

درزمینهٔ نام این نسخه از اندروید نیز بهتر از بدانید که بسیار منطقی است که کمپانی گوگل بخواهد نام اوریو را حفظ کند و دقیقه مشابه به اندروید ۷ و نسخه ۷٫۱ آن پیش برود. اگر همه‌چیز بر اساس اتفاقات رخ‌داده درباره اندروید نوقا و نسخه‌های مختلف آن پیش برود می‌توان حدس زد که این کمپانی در چند ماه آینده از نسخه جدید این سیستم‌عامل رونمایی خواهد کرد زیرا در سال ۲۰۱۶ میلادی و تنها چند ماه پس‌ازآنکه گوگل اندروید ۷ را برای دستگاه‌های نکسوس رونمایی کرد، اندروید ۷٫۱ وارد بازار شد. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که نسل دوم پیکسل‌ها در سال جاری میلادی اولین دستگاه‌هایی خواهند بود که به اندروید ۸٫۱ مجهز خواهند شد.

نقشه خوانی سه‌بعدی در گوشی‏ لنوو

جالب است بدانید که اندروید اوریو نسخه ۸ از ویژگی‌های جدیدی نظیر شکل متفاوت آیکون‌ها، نقطه‌های اعلانات، تنظیمات امنیتی بیشتر، انتخاب متن هوشمند و… رونمایی کرد. بااین‌وجود، توسعه‌دهندگان در میانه ماه مارس توانستند به نسخه پیش‌نمایش این نسخه از اندروید دسترسی داشته باشند و نیز نسخه به‌روز شده آن را نیز در طی ماه‌های می، ژوئن و جولای دریافت کنند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟