انقلاب وسترن دیجیتال با دنیای کارت‌های حافظه چه خواهد کرد

انقلاب وسترن دیجیتال با دنیای کارت‌های حافظه چه خواهد کرد

انقلاب وسترن دیجیتال با دنیای کارت‌های حافظه چه خواهد کرد

کمپانی وسترن دیجیتال در کنفرانس IFA از کارت حافظه ۴۰۰ گیگابایتی جدید خود به‌عنوان حجیم‌ترین کارت حافظه موجود در بازار رونمایی کرد. این کارت حافظه که با نام کامل SanDisk Ultra microSDXC UHS-1 شناخته می‌شود از نظر حجم حافظه دو برابر نسخه ۲۰۰ گیگابایتی خود است که در دو سال پیش رونمایی شد.

این محصول برای کاربران تلفن‌های همراه هوشمند اندرویدی ساخته شده است؛ زیرا کاربران با استفاده از این محصول وسترن دیجیتال می‌توانند منابع ذخیره فایل‌های مختلف خود را با یکدیگر یکی کرده و تمامی آن‌ها را به این کارت حافظه انتقال بدهند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده در سال جاری میلادی ۱۵۰ میلیارد نرم‌افزار به‌تنهایی دانلود می‌شوند؛ اما در حالی که بسیاری از دستگاه‌ها از درگاه کارت حافظه پشتیبانی نمی‌کنند، عده بسیار زیادی نیازمند کارت‌های حافظه با حجم بسیار بالا هستند تا بتوانند اطلاعات دریافتی از این نرم‌افزارها را درون خود ذخیره کنند. این دستگاه‌ها می‌توانند به جای فناوری‌های ابری قرار گرفته و راه حل مناسبی به کاربران ارائه کنند.

لازم به ذکر است که سرعت انتقال داده‌ها در این کارت حافظه برابر با ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه است. این کارت حافظه می‌تواند ویدیوهای با کیفیت ۴K را نیز به‌راحتی پخش کرده و در هر ثانیه به انتقال ۱۲۰۰ تصویر بپردازد. با این حال باید به یاد داشت که سن دیسک همیشه بر روی فناوری‌هایی تمرکز کرده است که قابلیت‌های آن‌ها موجب تغییر چندانی در عملکرد و یا دمای دستگاه میزبان نشود و بالا بردن حجم کارت‌های حافظه به‌تنهایی هدف نهایی این کمپانی نبوده است.

هارد ۲۰ ترابایتی WD به نام my book duo رونمایی شد

این تحول می‌تواند موجب شود تا شاهد یک جهش بزرگ در تراشه‌های تلفن‌های همراه هوشمند باشیم زیرا امروزه یکی از مواردی که به‌شدت خواهان دارد، استفاده از حافظه‌های بسیار بزرگ برای اطلاعات داخلی تلفن همراه است. به این ترتیب این تراشه‌های دارای قابلیت پشتیبانی از این کارت ۴۰۰ گیگابایتی را می‌توان به‌زودی بر روی تلفن‌های همراه نیز مشاهده کرد. شایان ذکر است که این کارت حافظه هم اکنون با قیمت ۲۲۴٫۹۹ دلار و ضمانت‌نامه ۱۰ ساله برای مشتریان در دسترس است.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی