اخبار

اوایل 2022 تبلت آیپد ایر با نمایشگر اولد از راه می رسد

شرکت اپل پس از مدت‌ها انتظار قصد دارد تبلت‌های آیپد خود را به پنل مینی ال ای دی مجهز سازد که نه تنها در مصرف انرژی بهتر هستند، بلکه کیفیت تصویر قابل قبولی هم ارائه می‌دهند. پنل‌های پیشرفته‌تر، سطح بالایی از کنتراست و روشنایی را بدون افزایش هزینه‌های گسترده ارائه می‌دهند، اما گزارش جدید نشان می‌دهد که فناوری مینی LED ممکن است فقط یک قدم به سمت OLED باشد، حداقل از نظر اپل.

منابع زنجیره تأمین که با نشریه تایوانی DigiTimes صحبت کردند، نشان دادند که اپل قصد دارد حداقل یک آیپد مجهز به OLED را در سال 2022 منتشر کند، این ادعا تاییدیه یادداشت تحقیقی دسامبر توسط تحلیلگران در Barclays است، که گفتند چنین دستگاهی در اولین فرصت تا سال 2022 از راه خواهد رسید.

تبلت آیپد ایر جدید با نمایشگر اولد 

گزارش شده است که اولین iPad OLED یک مدل 10.9 اینچی است که برای عرضه در سه ماهه اول سال 2022 برنامه ریزی شده، بنابراین می‌تواند یک iPad Air نسل بعدی باشد. بنا بر گزارش منابع، تولید انبوه در سه ماهه آخر سال 2021 آغاز می‎شود. پنل‌های OLED کنتراست و میزان روشنایی بهتری را برای کاربری ارائه می‌دهند، اما قیمت آنها نیز بسیار گران است. بنابراین منطقی بوده که اپل در ابتدا هزینه‌های اضافی را با یک تبلت گران قیمت مانند iPad Air جبران کند که می‌تواند در حجم بالاتری تولید شود.

اپل در حال استفاده از نمایشگرهای OLED در نسل آینده 12.9 اینچی آیپد پرو و ​​16 اینچی مک بوک پرو نیز است. تصمیم نهایی اتخاذ نشده است، اما احتمالاً تصمیم قبلی پیش از سپتامبر یا اکتبر 2022 خواهد رسید. انتقال به OLED در iPad Pro می‌تواند همزمان با اولین بازطراحی بزرگ از اواخر سال 2018 باشد. در ابتدا انتظار می‌رفت که اپل با تغییر مینی LED امسال یک زبان طراحی به روز را ارائه دهد، اما ارائه‌های منتشر شده مبتنی بر CAD نشان می‌دهد که چنین نیست.

DigiTimes گزارش می‌دهد که اپل در سری iPad خود به طور کامل به OLED تغییر نخواهد کرد. در مقابل، هر دو فناوری مینی LED و OLED با هم وجود خواهند داشت و هر نوع نمایشگر برای گروه متفاوتی از مشتریان استفاده می‌شود.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا