اولین نتایج عمومی بنچمارک اسنپ‌دراگون ۸۲۰؛ خبری از داغ کردن نیست!

24 آذر 1394

در شرایطی که اسنپ‌دراگون ۸۱۰ با داغ کردن و عملکرد ضعیف‌ترنسبت به رقیب اصلی خود اکسینوس ۷۴۲۰ اوضاع را برای کوالکام دشوار کرد همه منتظر اسنپ‌دراگون ۸۲۰ با هسته‌های سفارشی و گرافیک قدرتمند هستند تا ببینید این چیپست آینده از نظر کنترل گرما چه وضعیتی دارد. خوشبختانه نتایج اولیه حاکی از عملکرد سریع و عالی گرافیکی و دمای معمول دارند.

اسنپ‌دراگون ۸۲۰ از چند نظر یک جهش بزرگ برای کوالکام محسوب می‌شود. از یک‌طرف این چیپست اولین پردازنده ۶۴ بیتی با هسته‌های سفارشی کوالکام است و از سوی دیگر باید جانشینی مناسب برای جبران خسارت‌های اسنپ‌دراگون ۸۱۰ باشد. این چیپست از هسته‌های جدید Kyro با معماری ۱۴ نانومتری استفاده کرده و قرار است از نظر گرافیکی نیز یک جهش بسیار بزرگ داشته باشد. حالا نتایج بنچمارک‌ها از راه رسیده‌اند که می‌توانید در ادامه خلاصه نتایج را به اضافه تصاویر مقایسه‌ای مشاهده کنید.

– با وجود سرعت بسیار بالاتر اسنپ‌دراگون ۸۲۰ حدود ۳۰ درصد انرژی کمتری نسبت به اسنپ‌دراگون ۸۱۰ مصرف می‌کند که با توجه به تغییر معماری از ۲۰ به ۱۴ نانومتری قابل توجیه است.

– از نظر پردازشی هسته‌های Kyro جهش بزرگی نسبت به Cortex-A57 در نسل قبلی به شمار می‌رود اما از نظر عملکرد تک‌‌هسته‌ای هنوز قادر به رقابت با هسته‌های Twister در چیپست Apple A9 نیستند. هرچند که در عملکرد چندهسته‌ای اوضاع متفاوت است.

– عملکرد گرافیکی یک جهش فوق‌العاده داشته و تقریباً در بنچمارک‌های گرافیکی شاهد دوبرابر شدن framerate هستیم. به این ترتیب نه‌تنها Mali-T760MP8 در اکسینوس سامسونگ بلکه چیپست A9 در آیفون ۶اس نیز مغلوب Adreno 530 شده‌اند. به این ترتیب شاید بتوان تاحدودی روی بازی‌های آینده با وضوح ۴K نیز حساب باز کرد!

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی