اپل اعلانات راهنمای iOS ۱۱ را برای کاربران خود عرضه کرد

iOS ۱۱

iOS ۱۱

شرکت اپل با نزدیک شدن به تاریخ رونمایی از iOS ۱۱ به‌تازگی بازارگرمی جدیدی را برای این نسخه از سیستم‌عامل خود آغاز کرده و به ارسال اعلانات راهنمایی جدید برای کاربران iOS ۱۰ پرداخته است. به گفته بسیاری از تحلیل گران، هدف اپل از اجرای این امر تشویق کاربران یادشده برای مهاجرت به iOS ۱۱ بوده است.

در حال حاضر تنها یازده راهنمایی برای کاربران نسخه فعلی iOS عرضه‌شده است که درواقع به‌نوعی پوشش‌دهنده قابلیت‌های جدید iOS ۱۱ ازجمله تغییرات مرکز کنترل (Control Center)، نرم‌افزار مدیریت فایل‌ها (Files app)، ویژگی لطفاً در هنگام رانندگی مزاحم نشوید، افکت‌های تصویری جدید برای تصاویر زنده و دیگر پیام‌های جدید برای سیری است که مورد اخیر کاربران را برای راهنمایی بیشتر به وب‌سایت اپل هدایت می‌کند.

لازم به ذکر است که کمپانی اپل در ماه ژوئن سال میلادی جاری از نسخه اولیه iOS ۱۱ به‌صورت غیررسمی رونمایی کرد و پس‌ازآن نیز هر از چند گاهی به‌روزرسانی‌هایی را برای نسخه بتای این سیستم‌عامل عرضه کرد که آخرین آن‌ها همین چند روز پیش ارائه شد. این کمپانی تصمیم دارد تا نسخه نهایی iOS ۱۱ را در تاریخ ۱۲ سپتامبر به صورت رسمی به همراه آیفون‌های جدید خود رونمایی کند.

بالاخره پس از سال‌ها اپل تصمیم گرفت تا به‌روزرسانی‌های جدید و البته بسیار بزرگی را برای سیستم‌عامل محبوب خود عرضه کند و به همین ترتیب نیز بسیاری از کاربران به‌احتمال بسیار زیاد به این نسخه از iOS که به گفته برخی در هفته آینده عرضه خواهد شد مهاجرت خواهند کرد.

به گفته بسیاری از متخصصان، اپل از این اعلانات محتوی راهنمایی‌ها برای تسهیل کار کاربران جدید آیفون‌ها و آیپد ها استفاده خواهد کرد زیرا هیچ راهنمایی ویژه‌ای برای این نرم‌افزار وجود ندارد. این کمپانی سعی داشته است تا به‌جای راهنمایی‌های درون سیستم‌عامل به وب‌سایت‌های برطرف‌کننده نقص‌ها و مشکلات متکی باشد و ارائه این راهنمایی‌ها را در درون iOS  ضروری نمی‌داند.

مدیریت نوتیفیکیشن های iOS در آیفون و آیپد

البته سیاست‌های اپل درزمینهٔ تبلیغات محصولات و قابلیت‌های جدید خود همیشه منحصربه‌فرد بوده است و این بار نیز این کمپانی از روشی جدید برای سوق دادن کاربران خود به‌سوی نسخه جدید از سیستم‌عامل محبوب iOS استفاده کرده است که موفقیت یا عدم موفقیت آن چندی بعد مشخص خواهد شد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی