اپل به دنبال ساخت سیستم هوشمند کنترل مصرف باتری

اپل به دنبال ساخت سیستم هوشمند کنترل مصرف باتری

اپل به دنبال ساخت سیستم هوشمند کنترل مصرف باتری

شرکت اپل قصد دارد تا سیستم سخت‌افزاری ویژه‌ای برای کنترل باتری تلفن‌های همراه سری آیفون تولید کند تا بتواند محصولات خود در سال ۲۰۱۸ را به این سیستم جدید مجهز سازد.

بسیاری از کاربران امروزی تلفن‌های همراه هوشمند با یک مشکل مشابه و بزرگ روبرو هستند. مصرف باتری تلفن‌های همراه، روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند و از سوی دیگر منابع انرژی و باتری‌ها بدون هیچ‌گونه پیشرفتی مانند سابق عرضه می‌شوند. این امر موجب شده است تا شرکت‌ها به دنبال راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای کنترل مصرف انرژی تلفن‌های همراه خود بیفتند.

در این میان شرکت اپل به‌تازگی به سراغ طراحی و ساخت یک سیستم سخت‌افزاری ویژه رفته است که موجب می‌شود تا بتوان مصرف انرژی در نسل بعدی آیفون را کنترل کرده و به‌صورت کلی مصرف این دستگاه‌ها را کاهش بدهد. این قطعه سخت‌افزاری قرار است تا یک تراشه ویژه و انحصاری برای اپل باشد که موجب می‌شود تا شرکت اپل بتواند تراشه‌های خود را بدون نیاز به استفاده از خدمات شرکت‌های دیگر، در خانه خود تولید کند.

این محصول قرار است تا کار خود را با همکاری با یک شرکت بریتانیایی به نام Nikkei به بازار عرضه کند. این شرکت خدمات ویژه سخت‌افزاری خود را در اختیار شرکت اپل قرار خواهد داد. البته خبر همکاری این دو شرکت موجب شده است تا سهام این شرکت در طول یک روز به میزان ۷۰ درصد افزایش پیدا کند.

گفته می‌شود که نخستین گام در زمینه استفاده از این فناوری در سال آینده برداشته خواهد شد و شرکت اپل از این فناوری بر روی پردازنده‌های سری A11 خود استفاده کند. البته این موضوع تنها بر روی پردازنده اصلی انجام نخواهد شد و پردازنده گرافیکی این شرکت نیز از سیستم کنترل مصرف یاد شده استفاده می‌کنند. البته هنوز مشخص نیست که میزان اثرگذاری این سیستم بر روی آیفون‌های شرکت تا چه اندازه بالا خواهد بود.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟