اخبار

اپل به دنبال واقعیت افزوده

واقعیت افزوده

بر اساس شایعات جدید منتشر شده در وب‌سایت‌های فناوری، تیم کوک به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی کمپانی اپل در روز جمعه به دنبال ارائه اطلاعیه‌ای  در زمینه فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی است. او همچنین ممکن است در این روز تاریخ رونمایی از آیفون ۸ را به‌صورت دقیق مشخص کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده تیم کوک قصد دارد تا در روز چهارشنبه اطلاعات مهمی را در زمینه فناوری‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی ارائه کند. با این حال هنوز مشخص نیست که آیا تیم کوک این تصمیم را واقعا عملی می‌کند با خیر اما این شایعه چندان بی‌ربط هم به نظر نمی‌رسد زیرا کمپانی اپل در طول یک سال گذشته کار بر روی این فناوری را آغاز کرده است.

اپل با گواهی بر ارائه نرم‌افزارها و محصولات جدید در آینده در ماه ژوئن از ARKit رونمایی کرد. این کیت در واقع یک سری ابزار توسعه دهنده برای کمک به سازندگان نرم‌افزارهای متعدد در جهت ساخت و پیشرفت نرم‌افزارهای مبتنی بر واقعیت افزوده بود.

تیم کوک در این باره اظهار داشت که: «ما بر این باوریم که واقعیت افزوده کاربرد وسیعی در زمینه آموزش، سرگرمی، بازی‌های کامپیوتری تعاملی، شرکت‌ها و دسته‌ها دارد که ما به آن حتی به آن‌ها فکر هم نکرده‌ایم. امروزه با داشتن صدها میلیون کاربر فعال آیفون و آیپد، سیستم عامل iOS به‌محض انتشار iOS 11 به بزرگ‌ترین پلتفرم برای واقعیت افزوده تبدیل خواهد شد.»

همچنین شایعات حاکی از آن هستند که تیم کوک در روز جمعه تاریخ دقیقه رونمایی از آیفون ۸ را نیز اعلام خواهد کرد. برخی از گمانه‌زنی‌ها در این باره تاریخ عرضه این پرچم‌دار جدید اپل را که با سالگرد ۱۰ سالگی این کمپانی نیز همراه است ۱۲ سپتامبر پیش‌بینی کرده‌اند. با این حال این اطلاعات هنوز به هیچ عنوان تائید نشده‌اند و برای تائید آن‌ها ممکن است مجبور باشیم که کمتر از ۱۰ روز منتظر بمانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا