اخبار

اپل به ‌دنبال خرید کسب و کار مودم ‌های 5G اینتل است

نسل پنجم ارتباطات 5G، بخش مهمی از دنیای فناوری می باشد که شرکت های مختلف به دنبال گرفتن سهم بیشتری از آن به منظور ارائه خدمات اختصاصی هستند، به دنبال این موضوع خبرهایی از شرکت اپل به گوش می رسد که خبر از تصمیم به خرید یک بخش کلیدی مربوط‌ به تولید مودم‌های 5G از شرکت اینتل می دهند. این خبر که به صورت گسترده ای در خبرگزاری های حوزه فناوری اطلاعات پوشش داده شده است، نشان می دهد که بخش آلمانی اینتل که قسمت اصلی کسب و کار مودم های نسل پنجم را تشکیل می دهد، مورد توجه اپل قرار گرفته و به نظر می رسد که حتی تصمیم به خرید آن را نیز گرفته است.

بخش آلمانی اینتل شامل مهندسین بخش فناوری وایرلس اینفینئون (Infineon) می شود که در سال 2011 و به قیمت گزاف 1.4 میلیارد دلار خریداری شده است. نکته جالب توجه در راطه با این بخش آن است که در سال های 2007 تا 2010 تراشه های بیس بند که وظیفه مدیریت عملکردهای مخابراتی را دارد برای گوشی های آیفون تولید کرده است. گزارش ها حاکی از آن است که در سال گذشته تا به این لحظه مذاکرات گسترده ای میان مدیران این مجموعه ها صورت گرفته و در صورت موفقیت آمیز بودن این انتقال، اپل در نظر دارد که صدها مهندس و متخصص حوزه مودم ها را دورهم جمع کرده و به سمت تولید و توسعه مودم های نسل پنجم حرکت کند.

یکی از سخنگوهای شرکت اینتل درباره این خبر بیان داشته است که ما مشاورینی از بیرون شرکت استخدام کرده ‌ایم تا استراتژی‌ های ممکن برای کسب ‌و کار 5G گوشی ‌های هوشمندمان را ارزیابی کنند. همچنین سهام مربوط ‌به محصولات مودم وایرلس و همین ‌طور مالکیت معنوی خود را ارزش ‌گذاری کرده ‌ایم. علاقه‌ قابل توجهی به این کسب ‌و کار وجود دارد ولی هم ‌اکنون بیش از این نمی ‌توانم چیزی بگویم. به این ترتیب شاید بتوان گفت که همه چیز برای ارائه یک پیشنهاد وسوسه کننده از اپل برای انجام معامله آماده شده است.

فارق از این موضوع نیز تا کنون تعدادی از مدیران اجرایی اینتل که در طی قرارداد اینفینئون وارد این مجموعه شده بودند به شرکت اپل پیوسته اند. همچنین درکنار تعدادی از کارمندان این بخش، استفان وولف به عنوان مدیر سابق تجهیزات مودم دفتر آلمان اینتل و مشنکار تایاگاراجان به عنوان مهندس ارشد اینتل که نقش کلیدی در توسعه مودم XMM 8160 5G نیز به تیم اپل پیوسته اند. همچنین لازم به ذکر است که اینتل در ماه آوریل ار بازار تولید مودم گوشی های هوشمند کناره گیری کرده و این موضوع در پی درگیری حقوقی کوالکام و اپل بر سر مالکیت معنوی و حق امتیاز محصولات صورت گرفته است.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟