اپل به جرم یک توطئه بر علیه آمازون جریمه شد !

20 اسفند 1394

رقابت بین کمپانی‌های بزرگ یکی از جذابیت‌های دنیای تکنولوژی است. اما وقتی که این رقابت به بیراهه کشیده شود دیگر جذابیتی نداشته و درواقع شرم آور خواهد بود. کمپانی اپل اخیراً متهم به شرکت در یک توطئه علیه بخش فروش کتاب شرکت آمازون شده و دیوان عالی ایالات متحده نیز این شرکت را به پرداخت ۴۵۰ میلیون دلار جریمه محکون کرده است.apple

روز گذشته دادگاه عالی ایالات متحده در صفحه آخر مبارزات قانونی طولانی خودش در برابر اپل، این کمپانی را به اتهام شرکت در یک توطئه عمده جهت تعیین نرخ کتاب‌های الکترونیکی محکوم کرد.

این اتهام نخستین بار در سال ۲۰۱۰ و همزمان با عرضه آیپد بر اساس دادگاهی متوجه اپل شد. مشخص شد که اپل با پنج ناشر کتاب تبانی کرده است تا بتواند قیمت کتاب‌های الکترونیکی آنها را نزدیک به ۵۰ درصد (از ۹۹.۹۹ دلار به ۱۴.۹۹ دلار) افزایش دهد که این اقدام به جهت سنگ اندازی در فروش آمازون بوده است.

پس از آن که در دادگاه نخست این غول تکنولوژی آمریکایی گناه کار شناخته شد، تصمیم گرفت تا درخواست تجدید نظر کند. دیوان عالی ایالات متحده نیز به ناچار مجبور شد تا دادگاه‌های مکرری را برگزار کند که به نظر می‌رسد هدف اپل تنها از این درخواست‌ها خریدن زمان بوده است. در آخرین دادگاه که در ژوئن سال گذشته برگزار شده بود، اعضای این دیوان تصمیم می‌گیرند که اپل را به جرم نقض قوانین فدرال مجرم شناخته و سرانجام این کمپانی را به پرداخت ۴۵۰ میلیون دلار جریمه کند.

بیل بائر ریاست بخش بخش ضد انحصار وزارت دادگستری ایالات متحده در این باره می‌گوید:

” مسئولیت اپل برای همدستی آگاهانه با پنج ناشر به جهت افزایش قیمت کتاب‌های الکترونیکی یک بار و برای همیشه محرز شده و این کمپانی متهم شناخته شده است.”

منبع: gsmarena

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی