اخبار

اپل: عمر مفید آیفون ، آی پد و اپل واچ سه سال خواهد بود

کمپانی اپل در بخش پرسش و پاسخ وب‌سایت خود به سوالی درباره میزان استفاده از محصولات اپل پاسخ داده است که طی آن، عمر مفید آیفون ، آی پد و سایر محصولات این کمپانی مشخص شده است. لازم به ذکر است که تمامی تولیدکنندگان موظف به اعلام چنین آماری جهت دوری از آلودگی چرخه حیات گاز‌های گلخانه‌ای هستند.

اپل با اعلام عمر مفید آیفون و سایر محصولاتش گام موثری را در حفظ حیات چرخه گازهای گلخانه‌ای برداشته است

اپل با هر آیفون و یا آی پد جدیدی که معرفی می‌کند، میزبانی رسمی خود از ویژگی‌های سخت افزاری و نرم افزاری مدرن را نیز اعلام می‌کند و اجزای مختلف محصولاتش را ارتقاء می‌بخشد. به عنوان مثال صفحات نمایش این محصولات بزرگ‌تر و با کیفیت تر می‌شود، دوربین آن‌ها از مگاپیکسل بیشتری برخوردار شده و قابلیت‌هایی مانند لمس سه بعدی و امثال آن نیز به این محصولات افزوده می‌شوند.

به هر حال تمامی ما نمی‌توانیم خودمان را با به‌روزرسانی سالانه این محصولات تطبیق دهیم و با توجه به چنین قضیه‌ای همیشه این سؤال در ذهن ما است که عمر مفید آیفون و آی پد‌های اپل چقدر است و چه زمانی واقعاً نیاز است که محصول را فروخته و یک مدل جدیدتر تهیه کرد. اپل دراین‌باره می‌گوید که عمر مفید آیفون ، آی پد و اپل واچ حدود سه سال خواهد بود.

عمر مفید آیفون ، آی پد و اپل واچدر واقع این قضیه از یک وب‌سایت پرسش و پاسخ مربوط به کمپانی اپل شکل گرفته است. هفته گذشته اپل موظف شد که به یک سوال مهم مبنی بر وضعیت زیست محیطی محصولاتش پاسخ دهد. این سوال که در آن مدت زمان مفید مصرف محصولات اپل بدون آلوده کردن چرخه حیات گاز‌های گلخانه‌ای پرسیده شده بود، اپل پاسخ می‌دهد که دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل iOS حدود ۳ سال و دستگاه‌های مجهز به OS X و tvOS نیز حدود ۴ سال عمر مفید خواهند داشت. اپل در ادامه گفته است:

با توجه به مدل مورد مصرف مشتریان، ما انرژی مصرف شده توسط آن محصول را در یک سناریوی شبیه سازی شده اندازه گیری می‌کنیم. چرا که الگوی مصرف روزانه برای هر یک از محصولات ما خاص هستند و ما مجبور بودیم برای این کار از داده‌های مشتریان واقعی خود نیز استفاده کنیم. بنابراین فرض می‌شود که عمر مفید آیفون ، اپل واچ و سایر محصولات استفاده کننده از iOS چیزی حدود سه سال بوده و عمر مفید کامپیوترهای مک و تلویزیون‌های اپل نیز چیزی حدود ۴ سال خواهد بود.

با این حال خیلی از مواقع مشتریان محصولات نام برده را بیشتر از مدت زمان مجاز نگهداری می‌کنند و بعضاً مشاهده می‌شود حتی در شرایطی که دیگر به‌روزرسانی‌های نرم افزاری برای آن محصول منتشر نمی‌شود، کاربرانی هستند که از آن دستگاه‌ها استفاده کنند. به عنوان مثال می‌توان از آیفون‌های قدیمی نام برد که در حال حاضر تازه‌ترین نسخه iOS را دریافت نمی‌کنند اما همچنان توسط صاحبان خود مورد استفاده قرار می‌گیرند. حال با توجه به این پاسخ اپل بهتر است که طبق همین برنامه از محصولات خود استفاده نمایید تا مشکلی برای محیط زیست کره زمین به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا