اپل قصد ضد آب کردن گوشی آیفون بدون تغییر در طراحی آن را دارد

14 اسفند 1393

شرکت های تولید گوشی برای ضدآب کردن گوشی باید محدودیت هایی را در گوشی اعمال کنند اما اپل قصد ضد آب کردن گوشی آیفون بدون تغییر در طراحی آن را به بازار عرضه کند .

گوشی‌های ضدآب معمولاً محدودیت‌های زیادی برای تولید دارند. صدای نه‌چندان باکیفیت اسپیکر، قرار دادن درپوش در محل شارژ و یا جک هدفون و اضافه شدن حاشیه‌های صفحه‌نمایش از معایب افزودن استاندارد مقاومت در برابر آب است. به همین دلیل هم ال‌جی، سامسونگ و اچ‌تی‌سی در پرچم‌داران اخیر خود چنین ویژگی را اضافه نکرده‌اند. اما از آن‌جایی که اپل در هر سال تنها یک گوشی معرفی می‌کند و گزینه‌های ضدآب در گوشی‌های اندروید کم نیست این شرکت تصمیم گرفته تا چاره‌ای برای افزودن این استاندارد بدون ضربه زدن به طراحی جذاب آیفون پیدا کند.

طبق پتنت جدید اپل قصد دارد گوشی را از درون ضدآب کند و نه از بیرون! به این معنی که آب ممکن است کمی به داخل گوشی نفوذ کند اما به قطعات حساس آن نخواهد رسید. بسیاری از گوشی‌های ضدآب مانند Galaxy Active سامسونگ پوششی بیرونی دارند و برخی مدل‌های اکسپریا هم از درپوش‌های مختلف برای محافظت از درگاه‌ها استفاده می‌کنند اما این چیزی نیست که اپل در سر دارد!

 

Apple-iPhone-waterproof-patent-600x392

در پتنت جدید اپل قطعات داخلی در پوششی از مواد هیدروفوبیک (آب‌گریز) قرار می‌گیرند و کل بورد گوشی محافظت خواهد شد. با وجود این‌که در متن این پتنت به وضوح اسمی از آیفون برده نشده اما تصویر درج شده در آن مشخصاً یک آیفون ۵ یا ۵اس را نشان می‌دهد.

و اینک آیفون انعطاف‌پذیر

البته باید توجه داشت که اپل تاکنون پتنت‌های زیادی را ثبت کرده که هیچ‌کدام به مرحله اجرا نرسیده است. از گوشی‌هایی که با نور خورشید شارژ می‌شوند گرفته تا صفحه‌نمایشی که کاملاً دور بدنه را فرا می‌گیرد! به هر حال امیدواریم این پتنت نسبتاً جدیدتر به واقعیت نزدیک‌تر بوده و اپل بتواند در iPhone 6s این ویژگی مهم را به گوشی‌های خود بیاورد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی