اپل پتنت جدید ساعت ماژولار را به ثبت رساند !

15 فروردین 1395

بحث تولید ماژولار یکی از هیجان‌انگیزترین روش‌های تولید محصولات مختلف الکترونیکی است. با توسعه‌ی این روش در آینده کاربران قادر خواهند بود مانند تکمیل یک پازل، قطعات جدیدی را به دیوایس‌های خود اضافه کنند و آن‌ها را ارتقا دهند. طبق پتنت جدید، گویا اپل هم به دنبال تولید بندهای ماژولار برای ساعت اپل است.

طبق پتنت جدیدی که توسط اپل ثبت‌شده است، این کمپانی به دنبال این است که در آینده به تولید بندهای هوشمند و ماژولار برای ساعت اپل رو بیاورد. اپل با عملی کردن این پتنت قادر خواهد بود بدون اینکه نسل جدیدی از ساعت اپل را عرضه کند، قابلیت‌ها و امکانات جدیدی را به آن اضافه کند و کاربران قادر خواهند بود تنها با خرید بندهای ماژولار، قطعات مربوط به امکانات موردنظرشان را به ساعت هوشمند خود اضافه کنند.

بر طبق اطلاعات منتشر شده در این پتنت که در ماه فوریه (اواسط ماه بهمن) سال گذشته‌ی میلادی ثبت شده است، این قطعات می‌توانند قابلیت‌هایی نظیر پشتیبانی از جی‌پی‌اس، دوربین، سنسور اندازه‌گیری فشارخون، اسپیکرهای قدرتمند، باتری اضافه، سنسور اندازه‌گیری میزان عرق کردن کاربر و … را به اپل واچ اضافه کنند.

پتنت مربوط به بندهای ماژولار اپل واچ ابتدا به نام David I. Nazzaro ،Tyler S. Bushnell و Javier Mendez یعنی مخترعان و توسعه دهندگان آن ثبت شده بود و اخیراً تحت مالکیت اپل و توسط اداره‌ی پتنت و ثبت علائم تجاری ایالات متحده منتشر شده است. جالب است بدانید که این بندهای ماژولار قرار است از طریق پورت عیب‌یابی یا همان کانکتور Diagnostic به اپل واچ متصل شوند و ازاین‌رو انواع اطلاعات متنی، تصویری و صوتی قابل‌انتقال هستند.

فروش آیفون ۷ بیشتر از پیش بینی ها خواهد بود

صحبت درباره‌ی تولید بندهای ماژولار برای اپل واچ از همان اولین ماه‌های عرضه وجود داشته است و با انتشار این پتنت، این موضوع ثابت می‌شود که اپل به دنبال تولید این محصولات است و احتمال دارد همزمان با معرفی نسل بعدی اپل واچ، از این بندهای هوشمند نیز رونمایی شود.

ساعت اپل

اپل پتنت جدیدی را برای تولید بندهای ماژولار اپل واچ ثبت کرده است

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی