• خانه
  • اخبار
  • اپل بعد از پنج سال به عرضه‌ی نمایشگر تاندربولت خاتمه داد

اپل بعد از پنج سال به عرضه‌ی نمایشگر تاندربولت خاتمه داد

نمایشگر تاندربولت در ۲۰ ژوئن سال ۲۰۱۱ میلادی توسط اپل معرفی شد که در واقع جایگزین نسل پیشین آن یعنی اپل سینما دیسپلی بود. این دو نوع مدل، تنها نمایشگرهایی بودند که اپل در زمان عرضه سود بسیاری را با آن‌ها به دست آورد. اکنون نزدیک به ۵ سال از عرضه نمایشگر تاندربولت گذشته است و به نظر می‌رسد که اپل به عرضه این نمایشگر در بازار خاتمه داده است.

این محصول عمر نسبتا طولانی دارد و مدت زیادی است که در بازار جهانی به فروش می‌رسد، اما باتوجه به گزارش‌های جدید منتشر شده، شرکت اپل فروش این نمایشگر را متوقف کرده و قصد دارد که در آینده‌ای نزدیک مدل جایگزین و بهتری را برای آن معرفی کند. البته هنوز جزئیات نمایشگر جدید اپل منتشر نشده و هنوز در حد یک شایعه است.

نمایشگر تاندربولت در سال ۲۰۱۱ کیفیت بی‌نظیری را برای کاربران ارائه داد، وضوح این نمایشگر ۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل بود که در آن یک وب‌کم ۷۲۰p، میکروفون باکیفیت، اسپیکرهای استریو و انواع پورت‌ها از قبیل USB 2.0 و اترنت تعبیه شده بود. در حال حاضر قرار است که این مشخصات به سطح بالاتری برسد که شامل مدل‌های ۴K و ۵K می‌شود.

اگر اخبار گذشته تکنولوژی را دنبال کرده باشید، حتما از این آگاه هستید که مدت‌ها است قرار شده شرکت اپل از نمایشگرهای جدید خود رونمایی کند، اما هر بار به تعویق افتاده، البته این نکته نباید فراموش شود که دنیای تکنولوژی پر از شایعات است.

به هر حال اطلاعات زیادی در رابطه با جایگزینی مدل جدید با نمایشگر تاندربولت وجود ندارد و اگر از علاقه‌مندان به این نوع نمایشگر هستید، هم‌اکنون می‌توانید یکی از مدل‌های آن را در فروشگاه آنلاین رسمی اپل خریداری کنید. قیمت نمایشگر تاندربولت هم‌اکنون ۹۹۹ دلار است. بعد از فروش این نمایشگرها خبر از تولید دوباره تاندربولت نیست و انتظار این را داریم که اپل به‌زودی مدل‌های جدید را معرفی کند.
منبع:neowin

مطلب پیشنهادی