اپل در پی تبدیل سیری به یک روان‌شناس شخصی است

سیری

سیری

بر اساس اطلاعات منتشرشده از اپل، افراد گاهی اوقات با سیری گفتگوهای جدی انجام می‌دهند و درباره زندگی پر از استرس خود و یا افکاری که در سردارند با سیری صحبت می‌کنند. آن‌ها در مواقع اورژانسی یا زمانی که به دنبال راهنمایی برای زندگی سالم‌تری هستند به سراغ سیری می‌روند. همین امر نیز موجب شده است تا سازندگان آیفون به این سؤال روی بیاورند که آیا می‌توانند اپل را به یک درمان گر مجازی تبدیل کنند یا خیر.

اپل برای عملی کردن این امر به دنبال جذب یک مهندس با پیشینه روان‌شناسی به تیم سیری است. بر اساس اظهارات اپل در صورت به موفقیت رسیدن این پروژه، سیری نقش مهمی را در انقلاب بعدی تعاملات انسان و کامپیوتر بازی خواهد کرد زیرا این تیم سیری را از راهی مفید برای تنظیم هشدارها به سیستمی برای کمک در لحظات تاریک زندگی‌شان انتخاب می‌کنند.

آگهی استخدام کالیفرنیایی این کمپانی برای به‌کارگیری مهندس یادشده اظهار داشته است که:« ما به‌عنوان نقش‌آفرینان در انقلاب بعدی تعاملات انسان و کامپیوتر به دنبال افرادی هستیم که درباره قدرت اطلاعات اشتیاق وافر داشته باشند و بتوانند اطلاعات را به منابع هوشمندی تبدیل کنند که سیری را به مرحله بعدی وارد کند.»

اپل به‌صورت کلی به دنبال مهندس کامپیوتری است که به دانش الگوریتم‌ها و کد نویسی مسلط بوده و نیز پیشینه‌ای در روان‌شناسی و تعاملات انسانی داشته باشد.  این قدم اپل با توجه به پیشرفت‌های روزافزون دستیار گوگل و الکسای آمازون چندان دور از ذهن نبود. با افزودن این امر به علاقه رو افزون اپل درزمینهٔ سلامت و رفاه فیزیکی مشتریان هم‌اکنون اپل قصد دارد با توجه کردن به‌سلامت روانی آن‌ها قدم بزرگی را در راستای بهبود دستیار هوشمند خود بردارد.

شایعات نشان می‌دهند تاریخ عرضه آیفون جدید ۲۶ شهریور خواهد بود !!!

همچنین پژوهشی از طرف دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۱۶ میلادی انجام شد که در آن به نحوه استفاده افراد از دستیارهای هوشمندی نظیر سیستم اپل در شرایط افسردگی و درخواست کمک برای درمان آن پرداخته شد .

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی