اچ‌تی‌سی پس از دو سال مدیر ارشد مالی استخدام کرد

20 خرداد 1395

دیگر همه می‌دانند که اوضاع در بخش مالی اچ‌تی‌سی چندان خوب نیست. این کمپانی در بازه زمانی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ نزدیک به ۱۴۸ میلیون دلار ضرر داده است.

اچ‌تی‌سی مدتهاست که به دنبال یک مدیر امور مالی بسیار خوب است و چیلیانگ چان، مدیر بخش فروش، موقتا عهده‌دار این مسولیت است. مدیر امور مالی جدید، پیتر شن نام دارد و قبلا در Inotera Memories و اچ‌پی کار کرده است. شن رزومه بسیار خوبی دارد و علاوه بر این سمت، سخنگوی اچ‌تی‌سی نیز خواهد بود. اچ‌تی‌سی جستجو برای مدیر امور مالی را در ماه مه ۲۰۱۴ شروع کرد و پیداکردن شن، بیش از دو سال طول کشیده است. مدیر امورمالی و مدیر بخش فروش مناصب مهمی برای اچ‌تی‌‌سی هستند، چون این شرکت با مشکلات و چالش‌های متعددی دست و پنجه نرم می‌کند.

اچ‌تی‌سی چندان حال و روز خوبی ندارد و در حقیقت، ۴ فصل پیاپی است که در بخش قرمز به‌سر می‌برد و حتی فروش سه ماهه اول ۲۰۱۶ نسبت به سال قبل ۶۴ درصد کاهش داشته است. اچ‌تی‌سی ۱۰ و هدست واقعیت مجازی Vive گرچه محصولات بسیار خوبی هستند و تحسین منتقدان را برانگیخته‌اند اما تاثیر چندانی بر اوضاع مالی اچ‌تی‌سی نداشته‌اند. ساختن یک محصول خوب یک چیز است و به سود رساندن آن چیز دیگر. استراتژی فعلی اچ‌تی‌سی بر ارایه چند پرچمدار و ورود به گجت‌های پوشیدنی استوار است.

آیا اچ‌تی‌سی می‌تواند این وضعیت را تغییر دهد؟ این را باید منتظر بود و دید. بیشتر موفقیت احتمالی اچ‌تی‌سی، مبتنی بر واقعیت مجازی و گجت‌های پوشیدنی خواهد بود. امسال، سال واقعیت مجازی است و شاید این به اچ‌تی‌سی کمک کند. در هر حال، آقای شن چندان مسولیت آسانی نخواهد داشت.

اچ‌تی‌سی Desire Eye به زودی اندروید ۶ مارشملو را دریافت خواهد کرد

 

منبع androidauthority

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی