ایران، رتبه ۶۶ از ۷۷ در سرعت اینترنت ۴G در جهان

اینترنت 4G

اینترنت 4G

اینترنت همراه امروزه به یکی از مهم‌ترین ارکان زندگی بشر بدل شده است و با توجه به روند روزافزون استفاده از فناوری‌های در حال حرکت، اینترنت نیز به‌اندازه هر زیرساخت دیگری به یک اصل برای کلان‌شهرها تبدیل گشته است. آخرین نسل فناوری همراه که در حال حاضر در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد، اینترنت ۴G است و در این میان دانشمندان با بررسی اینترنت ۴G در ۷۷ کشور جهان اعلام کرده‌اند که سنگاپور با سرعت ۴۶٫۶ مگابیت بر ثانیه، در صدر قرار دارد و ایران با سرعت ۱۲٫۵ مگابیت بر ثانیه، تنها ۱۰ کشور را پایین‌تر از خود می‌بیند.

این آمار نشان دهنده این است که کره جنوبی با سرعتی نزدیک به ۴۶ مگابیت، رقابت نزدیکی با کشور سنگاپور دارد. از سوی دیگر نیز سایر  کشورهای ۵ رده نخست متعلق به قاره اروپا هستند. رتبه سوم با سرعت ۴۲٫۰۳ مگابیت به نروژ تعلق دارد و مجارستان با سرعت ۴۵٫۹ مگابیت بر ثانیه در جایگاه چهارم است. جایگاه سوم نیز به هلند تعلق دارد که اینترنت ۴G در آن با سرعت ۳۸٫۹ مگابیت بر ثانیه در دسترس است.

ایران نیز در رتبه ۶۷ جای خوش کرده است. با این وجود کدام کشورها در جهان اینترنت ۴G با کیفیتی ضعیف‌تر از ایران دارند؟ لیست ده کشوری که از ایران پایین‌تر قرار دارند و سرعت متوسط اینترنت ۴G در آن‌ها به ترتیب زیر است:

۶۸- کامبوج: ۱۲٫۴ مگابیت بر ثانیه

۶۹- آرژانتینت: ۱۲٫۳ مگابیت بر ثانیه

۷۰- پاکستان: ۱۲ مگابیت بر ثانیه

۷۱- الجزایر: ۱۱ مگابیت بر ثانیه

تغییر مدل تعرفه اینترنت از حجمی به سرعتی تصویب شد

۷۲- تایلند: ۹٫۲ مگابیت بر ثانیه

۷۳- اندونزی: ۸٫۹ مگابیت بر ثانیه

۷۴- فیلیپین: ۸ مگابیت بر ثانیه

۷۵- عربستان سعودی: ۷ مگابیت بر ثانیه

۷۶- کاستاریکا: ۶٫۵ مگابیت بر ثانیه

۷۷- هندوستان: ۶ مگابیت بر ثانیه

در پایان باید یادآور شد که این سرعت، متوسط سرعت دسترسی در مناطق تحت پوشش اینترنت ۴G است و ممکن است در برخی از نقاط ایران سرعتی بالاتر را تجربه کنیم و در برخی از نقاط دیگر، سرعتی پایین‌تر.

1
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

یک دیدگاه

  • Avatar رضا صفوی
    11 آبان 1396

    حداقل آخر نیستیم 🙂

مطلب پیشنهادی
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟