آموزش و ترفند

راه‌یابی ایموجی‌ها به کروم دسکتاپ + آموزش نحوه فعال‌سازی

راه‌یابی ایموجی‌ها به کروم دسکتاپ

این روزها ایموجی‌ها به یکی از اصلی‌ترین فرهنگ عمومی ما در دنیای ارتباطات و فناوری تبدیل شده‌اند. امروزه افراد زمان بسیار زیادی را صرف استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند می‌کنند و این در حالی است که استفاده از سایر ابزار تکنولوژی نظیر دسکتاپ ها و لپ‌تاپ‌ها کاهش‌یافته است. حتی این روزها با پیشرفت ایموجی‌ها در فضای مجازی، هنوز استفاده از آن‌ها در کامپیوترهای شخصی و سیستم‌عامل‌های دسکتاپ نظیر مک، ویندوز و کروم آسان نیست.

با این حال به نظر می‌رسد که اوضاع در این رابطه در حال تغییر است و خبرهای خوب برای عاشقان ایموجی و البته استفاده‌کنندگان از دسکتاپ ها در راه است. بر اساس گزارش‌های عرضه شده از سوی منابع معتبر، آخرین نسخه از Chrome Canary برای مک قابلیت‌های استفاده از ایموجی‌ها را اضافه کرده است که البته استفاده از آن نیازمند به فعال‌سازی دستی است. همان‌طور که می‌دانید کانال Canary کروم بیشتر بر روی توسعه‌دهندگان تمرکز داشته است و قابلیت‌های موجود در مرحله آزمایشی را حتی قبل از نسخه‌های بتا عرضه می‌کند.


مطالب مرتبط:

 


همان‌طور که ذکر شد، شما برای استفاده از این قابلیت نیازمند ورود به بخش chrome://flags هستید و سپس ازآنجا می‌بایست واژه “emoji” را انتخاب کرده و بخش ‘chrome://flags/#enable-emoji-context-menu’ را فعال کنید. ما نسخه ویندوز این بخش را امتحان کردیم اما فعال‌سازی flag منوی ایموجی را برای ما ظاهر نکرد.

البته این قابلیت هنوز به‌صورت آزمایشی است و ورود آن به نسخه پایدار این مرورگر به این زودی‌ها اتفاق نخواهد افتاد. با این حال می‌توان انتظار داشت که روزی این قابلیت به نسخه‌های پایدار آن در ویندوز، مک و سیستم عامل کروم برسد. البته ایده فعال‌سازی قابلیت استفاده از ایموجی‌ها در دسکتاپ ها بسیار مفید است و بسیاری از افرادی که هنوز استفاده از این فناوری‌ها را به تلفن همراه خود ترجیح می‌دهند نیز می‌توانند از ایموجی‌های متنوع بهره‌مند شوند. به‌این‌ترتیب باید صبر کرد و دید که این ویژگی درجه زمان به نسخه‌های پایدار عرضه می‌شود.


مطالعه بیشتر:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟