باتری‌هایی با عمر یک هفته ای در حال تولید !!!

21 بهمن 1394

بزرگترین مشکل کاربران یا بهتر بگوییم یکی از مهمترین ویژگی‌های تلفن‌های همراه در هنگام خرید عمر باتری آن‌هاست، به طور حتم هر شخصی که بخواهد تلفن همراهی را خریداری کند از میزان عمر باتری آن سوال خواهد کرد .بیان این جمله دیگر تکراری شده ، اما برای مقدمه این مطلب لازم است بگوییم که اکنون بزرگترین مشکل گوشی های هوشمند، عمر کم باتری در آنهاست.حالا کمپانی انگلیسی Intelligent Energy وعده ارائه باتری هایی با عمر ۷ روز برای اسمارت فون ها داده است.

Intelligent Energy به تازگی یک پیل سوختی طراحی کرده که می‌تواند در تلفن‌های همراه نیز استفاده شود، سیستم عملکردی این باتری به گونه ای است که هیدروژن را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند و بخار آب از خود متصاعد می‌کند. این شرکت برای عملیاتی ساختن این پروژه از یک شرکت تولید موبایل بودجه ی زیادی را دریافت کرده است که نامی‌از این شرکت برده نشده است.

Julian Hughes مدیر اجرایی واحد محصولات الکترونیکی مصرفی این شرکت در این رابطه می‌گوید:

استفاده از این پیل‌های سوختی در دستگاه‌های قابل حمل بهترین راهکار برای رفع این مشکل است و این درحالی است که علیرغم پشرفت در جنبه‌های مختلف در تلفن‌های همراه ما شاهد هیچ نوآوری در بخش باتری این دستگاه‌ها نبوده ایم

در ادامه مدیرعامل این شرکت آقای Henri Winand نیز می‌گوید:

این ایده و پروژه به زودی به مرحله ی عملیاتی خواهد رسید و این باتری به احتمال زیاد با عمر ۷ روز بسیار مورد توجه مردم قرار خواهد گرفت.

منبع: phonearena

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟