باتری‌های متورم آیفون ۸ اپل را نگران کرده است

هر بار که شرکت اپل مدل جدیدی از سری مشهور آیفون را رونمایی و عرضه می‌کند، گروهی نیمه مخفی از متخصصان و مهندسان را برای نظارت و جست‌وجو بر مشکلات مهمی که اولین سری از آیفون‌های عرضه‌شده را تحت تأثیر قرار می‌دهد، در نظر می‌گیرد. زمانی که دستگاهی مشکل‌دار از مدل جدید آیفون به فروشگاه‌های اپل بازگردانده می‌شود این تیم متخصص به بررسی مشکلات آن خواهند پرداخت. این دیدگاه به اپل کمک می‌کند تا قبل از برگشت خوردن تلفن‌های همراه هوشمند معیوب بسیار به این کمپانی، از هر مشکل تولیدی جدی‌ای در فرایند ساخت آیفون‌های جدید جلوگیری کند و میزان دستگاه‌های معیوب را به حداقل برساند.

 

باتری‌های متورم آیفون ۸

 

البته خوشبختانه تاکنون آیفون ۸ از هرگونه مشکل عمده و مخربی در امان مانده است اما به‌تازگی مشکلی جدی در رابطه با این تلفن همراه هوشمند جدید اپل کشف‌شده است. بر اساس گزارش‌های اخیر، تعدادی خرابی از این تلفن همراه هوشمند در کشورهای چین و ژاپن افشاشده است که این خرابی‌ها درواقع درنتیجه باتری‌های متورم آیفون ۸ و فشار آن به پنل صفحه‌نمایش بوده که موجب جدا شدن آن از بدنه اصلی دستگاه گشته است. البته لازم به ذکر است که تاکنون هیچ خبری درباره آتش گرفتن و یا هرگونه آسیب جدی و خطرناک از سوی این باتری‌ها گزارش نشده است.

اگرچه این مشکل به نظر بسیار جدی و شایع نمی‌آید اما اپل هم‌اکنون از باتری‌های متورم آیفون ۸ آگاه بوده و به‌صورت فعالانه در حال بررسی آن است. بر همین اساس نیز سخنگوی اپل دراین‌باره اظهار داشته است که:« ما آگاهیم و در حال بررسی آن هستیم.» البته شایان‌ذکر است که در بهترین حالت امیدواریم که شاهد گزارش دیگری در این زمینه نباشیم ولی چنانچه مشخص است توجه اپل به این چند مورد کوچک گزارش‌شده است که برطرف کردن آن در همین ابتدای امر از بروز فجایعی نظیر آنچه بر سر گلکسی نوت ۷ آمد جلوگیری می‌کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید