بازگشت همراه‌های هوشمند پالم

03 سپتامبر 2017
پالم

پالم

تلفن‌های همراه هوشمند سال‌ها پیش از آن چیزی که بسیاری از افراد با آن‌ها آشنا شوند در بازار حضور داشتند ولی به علت قیمت بسیار بالا و همه‌گیر نبودن آن‌ها، برندهای عرضه کننده این محصولات چندان شناخته شده نبودند. کمپانی پالم (Palm) را شاید بتوان جزو اولین کمپانی‌های ارائه‌دهنده تلفن‌های همراه هوشمند دانست. این کمپانی در ابتدا با ارائه تلفن‌های همراه نیمه‌هوشمند Palm Pilot و Palm Treo موفقیت‌های زیادی کسب کرد اما چندی بعد اپل با ارائه آیفون و گوگل با عرضه اندروید، بازار پالم را کساد کردند.

پالم بر خلاف بسیاری از سازندگان تلفن‌های همراه هوشمند به‌جای استفاده از سیستم‌های عامل ویندوز و اندروید تصمیم به توسعه سیستم عامل مطابق با قابلیت‌های صفحه نمایش‌های لمسی خود به نام webOS دست بزند که البته کمپانی اچ‌پی پس از خریداری پالم به مبلغ ۱٫۲ میلیارد دلار، این سیستم عامل را برای تبلت‌های خود استفاده کرد. تبلت تاچ پد کمپانی اچ‌پی به‌نوعی در بازار شکست خود و در همین راستا نیز کمپانی اچ‌پی قبل از فروش حق استفاده از نام این برند به کمپانی TCL، بخش تلفن‌های همراه هوشمند ان را تعطیل کرد.

با این حال خبرهای دریافت شده حاکی از آن هستند که کمپانی TCL تلفن‌های همراه هوشمند برند پالم را در ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی به بازار ارائه خواهد کرد. البته هنوز مشخص نیست که دستگاه‌های جدید پالم نقطه مشترکی با تلفن‌های همراه سابق فروخته شده با این اسم دارند یا خیر و همچنین بسیار بعید می‌رسد که کمپانی TCL تلفن‌های همراه ارائه شده با نام این برند را با سیستم عامل مخصوص پالم ارائه کند؛ اما ارائه یک قلم ویژه یا صفحه کلید فیزیکی را نمی‌توان از میان گزینه‌های احتمالی قابلیت این دستگاه‌های هوشمند حذف کرد.

آموزش اولیه امن سازی همراه‌های هوشمند

لازم به ذکر است که کمپانی TCL با خرید برند بلک‌بری و ارائه تلفن همراه هوشمند بلک‌بری KeyOne، خاطره خوبی از موفقیت کیبوردهای فیزیکی در تلفن‌های همراه هوشمند امروزی دارد اما با این وجود باید دید که این کمپانی تا چه حد در این زمینه جدی خواهد بود.

۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی