بازی GTA 6 در دست ساخت است

07 فروردین 1395

سال گذشته جدید ترین نسخه از سری پر هوادار GTA پس از سرک کشیدن به پلتفرم های مختلف حاضر در نسل هفتم و هشتم بازی های کامپیوتری، بالاخره راه خود را به روی پلتفرم PC نیز باز کرد و سفر نسبتاً کشدار و طولانی خود در نسل هشتم را با حضور بر روی این پلتفرم به پایان رساند. در واقع هنوز بسیاری از علاقه مندان این بازی بر روی پلتفرم PC به طور کامل از گشت و گذار در شهر پر ماجرای لوس سانتوس و سر و کله زدن با رخداد های هیجان انگیز موجود در گوشه و کنار آن فارغ نشده اند که برخی اخبار جدید از در دست ساخت بودن نسخه ی بعدی سری GTA حکایت می کنند.

به تازگی یکی از منابع نزدیک به شرکت راک استار (سازندگان سری بازی های GTA) خبر از این داده است که نسخه ی بعدی از سری بازی های GTA هم اکنون توسط اعضای شرکت راک استار در دست تولید بوده و فعالیت های بازی سازان این شرکت برای طراحی آن مدتی است که آغاز شده است. همچنین منبع مذکور نسخه ی جدید از سری GTA را تحت عنوان بازی GTA 6 نامیده است و بر این اساس به نظر می رسد که نسخه ی بعدی از نام آشنا ترین و محبوب ترین IP ساخته شده به دست اعضای راک استار نیز همچون دو عنوان اخیر این سری، یک بازی شماره دار در مجموعه ی GTA خواهد بود. البته سران شرکت راک استار هنوز هیچ عکس العمل خاصی نسبت به این خبر از خود نشان نداده اند و مسلماً تا اطلاع ثانوی نیز هیچ گونه عکس العملی به این خبر یا بهتر است بگوییم شایعه نشان نخواهند داد (البته اگر به تکذیب آن نپردازند). حتی اگر بخواهیم خوشبینانه نیز به این قضیه نگاه کنیم کمی بعید به نظر می رسد که شرکت راک استار بخواهد به همین زودی نسخه ی بعدی از سری GTA را به علاقه مندان این مجموعه معرفی کند و در واقع احتمال معرفی بازی GTA 6 تا پیش از نمایشگاه E3 سال آینده (سال ۲۰۱۷ میلادی) بسیار اندک می نماید. بنا بر این نباید به این زودی ها شاهد تایید رسمی خبر ساخته شدن بازی GTA 6 باشیم. چرا که شایعات مربوط به در دست ساخت بودن بازی Red Dead Redemption 2 نیز در طول یک سال اخیر به شکل مداوم از سوی منابع مختلف مطرح بوده است و در عین حال هنوز هیچ خبری از معرفی رسمی این بازی توسط شرکت راک استار به گوش نمی رسد.

لیست بازی های رایگان ایکس باکس در جولای (تیر)

gta-tokyo

البته این منبع نزدیک به شرکت راک استار از تمایل سازندگان سری GTA به انتقال دادن داستان این مجموعه به کشور ژاپن و شهر توکیو نیز خبر داده است. بنا بر ادعای منبع مذکور (که البته نام آن مشخص نیست) اعضای شرکت راک استار مدت هاست که در اندیشه ی طراحی و تولید نسخه ای ویژه از این بازی به سر می برند که داستان آن قرار است در کشور ژاپن و شهر توکیو  رخ دهد. حتی گفته می شود که سازندگان سری GTA برای بررسی جدی این ایده سفری نیز به کشور ژاپن و شهر توکیو داشته اند تا بتوانند از نزدیک امکان رخ دادن داستان یکی از نسخه های جدید سری GTA در شهر توکیو را از نزدیک محک بزنند. البته باید اعتراف کرد که فرآیند انتقال داستان و فضای سری GTA به موقعیت و فضایی کاملاً جدید ، با توجه به پیشینه ی سری GTA و همچنین اساس و پایه ی اصلی طراحی شده برای نسخه های مختلف این مجموعه ، اندکی دشوار جلوه می کند (در واقع این موضوع مثل این است که بخواهیم داستان و فضای وقوع آن در نسخه ی دوم از سری Red Dead Redemption را به جای غرب وحشی در کهکشانی دور دست و در زمان آینده تصور کنیم!). در این میان هیچ مشخص نیست که این بازی ژاپنی همان بازی GTA 6 خواهد بود یا این که نسخه ی توکیو محور از سری بازی های GTA (که وجود یا عدم وجود آن خود جای بحث دارد) اثری کاملاً جداگانه و مجزا از این بازی خواهد بود. گفتنی است که از زمان ساخته شدن بازی GTA 3 (که سبب ساز شکل گیری شمایل امروزی سری GTA در قالب یک بازی کاملاً Open World شد) تا کنون هیچ کدام از نسخه های اصلی و فرعی این مجموعه پای خود را از خاک امریکا فراتر نگذاشته اند و داستان اصلی آن ها در نسخه ای خیالی از شهر های مهم این کشور (نظیر نیویورک) اتفاق افتاده است. به هر حال اگر روزی یکی از نسخه های سری GTA بخواهد داستان اصلی خود را در کشور ژاپن و شهر توکیو روایت کند می توان این نسخه از سری پر هوادار ساخته شده توسط اعضای راک استار را اندکی به سری بازی های یاکوزا نیز شبیه دانست. حال باید دید که دقیقاً در چه زمانی می توانیم شاهد تایید خبر انتشار بازی GTA 6 باشیم.

قسمت جدید بازی Red Dead Redemption و شایعات پیرامون آن
0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی