باز هم اپل و یک محدودیت دیگر

محدودیت جدید تلویزیون اپل

محدودیت جدید تلویزیون اپل

همان طور که می دانید کمپانی محبوب و پر طرفدار اپل در چند روز گذشته از تلویزیون هوشمند جدید خود باقابلیت پشتیبانی از ۴K رونمایی کرد. اگر به یاد داشته باشید، مقام مسئول رونمایی از این محصول در طی مراسم رونمایی از این تلویزیون هوشمند، اظهار داشت که تمامی محتوای اچ دی خریداری‌شده توسط مشتریان خود را به کیفیت ۴K تبدیل خواهد کرد. جالب است بدانید که هم‌اکنون که پیش‌فروش این جعبه چندرسانه‌ای جدید به اتمام رسیده و سفارش مشتریان نیز به دستشان رسیده است، به نظر می‌رسد که اپل محدودیت‌هایی را بر روی محتوای ۴K  خریداری‌شده یا اجاره‌شده از آی تونز خود برای کاربرانش اعمال کرده است.

در همین راستا نیز شرکتی به نام مک رومرز (MacRumors) این محدودیت‌های جدید را از طریق مدارک پشتیبانی‌ای کشف کرده است که اپل بر اساس آن‌ها اجازه پخش محتوای ۴K  را به همراه نسخه‌های دالبی ویژن (Dolby Vision)  و اچ دی آر (HDR) محتوای یادشده به کاربر می‌دهد اما امکان دانلود این فایل‌ها از این طریق وجود ندارد. این شرکت در این زمینه به‌صورت واضح اظهار داشته است که:

“شما می‌توانید کپی محلی یک فیلم اچ دی را دانلود کنید و حتی ممکن است بتوانید نسخه‌های اچ دی آر و دالبی ویژن را نیز دانلود کنید اما نمی‌توانید نسخه ۴K آن را دانلود کنید.”

بااین‌حال تا به این لحظه هنوز دلیل وجود این محدودیت به‌صورت قطعی مشخص نشده است اما برخی این امر را به محدودیت ظرفیت حافظه تلویزیون ۴K اپل ربط می‌دهند که هم‌اکنون در نسخه‌های ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی در دسترس قرارگرفته است. بااین‌وجود اگر باوجوداین محدودیت‌های نه‌چندان خوش‌آیند و عدم پاسخ قطعی از سوی اپل در این زمینه، هنوز هم به خرید این تلویزیون هوشمند علاقه‌مند هستید می‌توانید آن را باقیمت ۱۷۹ دلار از فروشگاه اپل و دیگر فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید. هنوز از واکنش هواداران و کاربران این سیستم نسبت به این موضوع خبری نیست.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی