با اندروید N می‌توانید صفحه نمایش گوشیتان را کالیبره کنید

27 اسفند 1394

گوگل قصد دارد تا با عرضه اندروید N تحول جدیدی را در دنیای هندست‌ها و گجت‌های اندرویدی به وجود آورد. یکی از ویژگی‌های جالب این سیستم عامل که تا به حال به آن نپرداخته ایم، قابلیت کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی است که شما را قادر می‌سازد تا طبع رنگی صفحه نمایش دستگاهتان، آنگونه که دوست دارید باشد.

یکی از ویژگی‌هایی که می‌تواند یک سازنده اسمارت فون را با سایر سازندگان متمایز کند، صفحه نمایش محصولات آن است. قطعاً تا به حال این نکته به ذهن شما نیز رسیده است که چرا صفحه نمایش برخی گوشی‌ها از رنگ‌های زنده‌تری نسبت به صفحه نمایش سایر گوشی‌ها برخوردار است و آنکه تولیدکننده از چه تکنولوژی در ساخت آن استفاده کرده است. علاوه بر آن این سوال پیش می‌آید که این صفحات نمایش چگونه کالیبره شده اند تا از کیفیت بهتری برخوردار باشند؟!

در حال حاضر کالیبره کردن صفحات نمایش تا حد زیادی از اولویت‌های نخست هرکسی می‌تواند باشد. خبر خوب برای این افراد آن است که گوگل به واسط عرضه اندروید N کاربران را قادر می‌سازد تا صفحه نمایش دستگاه‌های خودشان را مطابق میل خود  و همان گونه که می‌پسندند کالیبره کنند. در واقع این یک ویژگی خاص است که کاربران را در این مورد آزاد می‌گذارد تا بتوانند به خوبی از صفحه نمایش هندست خود لذت ببرند.

در حال حاضر تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند چنین قابلیتی را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهند و بسیاری از آنها که قصد این کار را دارند مجبور می‌شوند تا از رام‌های غیر رسمی جهت وجود چنین ویژگی استفاده کنند. حال اندروید N دیگر کاربران را از هرگونه دردسر و یا نیاز به ترفند خاصی مبرا می‌سازد و به آنها اجازه می‌دهد تا صفحه نمایشی کالیبره شده کاملاً شخصی داشته باشند.

مایکروسافت دیگر نمی خواهد برنامه های اندروید را به Windows 10 Mobile بیاورد !!!

color-calibration-screens-640x480

با توجه به گزارش اندروید سنترال، این ویژگی چندان هم حرفه‌ای نخواهد بود. به عنوان مثال در صورتی که شما تنظیمات را انجام دهید، به صورت همزمان تغییرات را مشاهده نخواهید کرد و حتماً باید بر روی گزینه Apply ضربه بزنید تا بتوانید حاصل کار را مشاهده کنید. اما نکته مثبت این ویژگی مدت ۱۰ ثانیه ای است که به شما جهت تأیید این تغییر، فرصت خواهد داد. بنابراین اگر آن را تأیید نکنید، تنظیمات به حالت قبل بازخواهند گشت.

منبع: ubergizmo

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی