با جستجوگر توسعه یافته توسط موسس مایکروسافت بیشتر آشنا شوید

199
۲۲ آبان ۱۳۹۵

محققان، دانشمندان و استادان، سالانه نزدیک به ۲٫۵ میلیون مقاله علمی منتشر می کنند و از سال ۱۶۶۵ میلادی نیز، بیش از ۵۰ میلیون مقاله علمی دیگر به ثبت رسیده است؛ علاوه بر این، آمار انتشار مقالات علمی سال به سال در حال افزایش است. با توجه به همه این ها، دسترسی به تمام مقالات و مطالعه آنها از سوی محققان، امری غیرممکن به نظر می رسد.

اما حالا پل آلن، یکی از موسسین مایکروسافت و انستیتوی هوش مصنوعی آلن وارد صحنه شده است تا این مشکل را برطرف کند. انستیتوی وی اخیراً موتور جستجویی به نام Semantic Scholar برای مقالات علمی توسعه داده است که به کمک یادگیری ماشینی و دیگر سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی عمل می کند.

 

141209082144-paul-allen-1024x576-w600

Semantic Scholar در واقع از نوامبر سال ۲۰۱۵ شروع به فعالیت کرد اما تنها روی مقالات علوم کامپیوتری تمرکز داشت. اما از امروز، سرویس مورد بحث، علوم عصب شناسی را هم مورد پشتیبانی قرار می دهد که دیتابیس موتور جستجوگر را به بیش از ۱۰ میلیون مقاله می رساند. انستیتوی آلن، موتور جستجوگر Semantic Scholar را «جایگزین پیشرفته» Google Scholar می داند که برای یافتن هر مقاله، از الگوریتم پردازش زبان طبیعی و سیستم های هوش مصنوعی بهره می گیرد.

گفتنی است که افزودن پشتیبانی از مقالات علوم عصب شناسی، تنها آغازی بر فعالیت های گسترده تر Semantic Scholar به شمار می رود. تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی، آلن و تیم وی برنامه دارند کتابخانه ای کامل از مقالات پزشکی را به سرویس خود بیفزایند.

جزئیات بیشتری از گوشی Surface Phone فاش شد
۰
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی