با این ۴ روش مرورگر Chrome را سریع‌تر کنید

14 تیر 1395

کروم ابزاری حیاتی و بسیار مهم برای بسیاری از ماهاست؛ ده‌ها میلیون کاربر از آن استفاده می‌کنند و عملاً محبوب‌ترین مرورگر دنیا است. با این وجود، به هیچ وجه “ایده آل” نیست. کاهش سرعت مرورگر، یکی از نقدهای اساسی‌یی است که عموماً به آن وارد است. این آموزش کوتاه، ۴ روش به شما معرفی می‌کند که بدون دست بردن در هر گونه تنظیمات داخلی کروم، و صرفاً با یک سری کارهای ساده، سرعتِ کروم را افزایش دهید.

نیاز است عنوان کنیم که آپدیت نگه داشتن کروم، اولین و مهم‌ترین کار برای نگه داشتن عملکرد آن در بهترین حالت ممکن است. پس بهتر است این را در ذهن داشته باشید.

 

یک) افزونه‌ها extensions را پاک کنید

مرورگرها، همه میزبان چیزهایی هستند به نام “افزونه”. این‌ها، ابزارهای بسیار کاربری برای انجام دادن تقریباً هر کاری در محیط وب و مرورگر هستند اما اگر مدتی از آن ها غافل شوید تعدادشان ممکن است به طرز منفی‌یی بالا رود. البته این موضوع ممکن است واضح به نظر برسد اما ارزش عنوان کردن را دارد، چرا که بسیاری از افزونه‌های نصب شده اصلاً در نوار ابزار ظاهر نمی‌شوند و از چشمان شما پنهان‌اند و اگر زیاد افزونه نصب می‌کنید، تعدادشان ممکن است آنقدر زیاد شود که مشکلاتی در عملکرد سیستم بوجود بیاورد.

 

Cut down on the extensions

 

 

به بخش More tools و سپس Extensions بروید. غیرفعال disable کردن ان‌ها ممکن است کمک کند اما بهترین کار، هم برای امنیت و هم سرعت مرورگر، حذف کامل آن‌هاست. لیستی از افزونه‌هایی که دارید بردارید و هر کدام که نیازی ندارید را پاک کنید. در ویندوز با فشردن دو کلید Shift + Esc می‌توانید لیستی از افزونه‌های و میزان مصرف حجم و CPU آن‌ها را می‌توان دید.

آموزش استفاده از ویژگی Beam در اندروید

دو) تعداد کمی افزونه‌ی مفید را نصب کنید.

پیشنهاد یک و دو ممکن است کاملاً متناقض به نظر برسند اما عجله نکنید.. نصب یک سری افزونه‌ی واقعاً مفید، می‌تواند حتی کروم را سریعتر هم بکند؛ افزونه‌ی خود گوگل را فرض کنید؛ Data Saver که کارش اینست که با کمپرس کردن اطلاعات وارده به مرورگر شما و کم‌کردن حداکثری تعداد صفر و یک‌ها، از دیتا/اینترنت کمتری استفاده شود.

 

Add a small number of useful extensions

 

همینطور افزونه‌های ثالث دیگری هم وجود دارد که مدیریت تعداد زیادی تب و کاهش فضایی که در رم مصرف می‌کنند، راه حل خوبی هستند.  OneTab و Tab Suspender و The Great Suspender هر سه افزونه‌های خیلی خوب برای کاهش فضای مصرفی تعداد زیادی تب است.

سه) پلاگین‌ها را حذف کنید.

این یکی بایستی با احتیاط انجام شود؛ چراکه پلاگین‌های کروم عملکرد این مرورگر را کنترل می‌کنند و با غیرفعال کردن آن‌ها در حقیقت ممکن است در کنار افزایش سرعت مرورگر، به عملکرد آن هم اشکال وارد شود. برای همین بایستی پلاگین‌ها را یکی یکی غیرفعال (چراکه امکان حذف کامل آنها وجود ندارد.) کنید و ببینید اگر تاثیر مخربی بر عملکرد کروم گذاشته‌اند یا نه.

 

Cut down on the plug-ins

 

به صفحه‌ی chrome://plugins بروید تا لیستی از این پلاگین‌ها را ببینید. با کمی جستجو می‌توان توضیحاتی درباره ی هر پلاگین پیدا کرد و آنهایی که نیازی بهشان وجود ندارد را حذف کرد. البته حذف بعضی پلاگینها هم آنچنان بد نیست؛ چراکه مثلاً یکی از آن‌ها از شروع خودکار ویدئوها در مرورگر جلوگیری می‌کند.

چهار) Cache نرم‌افزار را حذف کنید

هنوز بحث‌هایی درباره ی اینکه اگر Cahche را حذف کنیم بر سرعت مرورگر افزوده می‌شود، وجود دارد. به هر حال Cache در حقیقت برای لود سریعتر صفحات وب طراحی شده است. اما این‌ها، هم شبیه بسیاری چیزهای دیگر، در طول زمان، به شکل مشکل‌آوری زیاد شده و آن‌هایی که موردنیاز است به جایی دورتر از فضای کروم هل داده می‌شوند. پس کروم ناچار است، در میان Cacheها به دنبال آنی که شما نیاز دارید بگردد که باعث افزایش زمان لود می‌شود.

افزونه جدید گوگل کروم کلید Backspace را باز می گرداند

Clear out the cache

 

در تبِ Settings، منوی Show advanced settings را انتخاب کنید. در صفحه‌ی آن، Clear browsing data را کلیک کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود، cookies and cached files و هر بخش دیگر اطلاعات ذخیره‌ی شده بر روی کروم که می‌خواهید حذف کنید، را تیک بزنید.

 

منبع : زوم تک

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی