بخش عمده‌ای از هزینه طرح فراخوانی نوت‌های ۷ بر عهده Samsung SDI خواهد بود

16 شهریور 1395

بدون شک طی هفته گذشته در جریان اخبار مربوط به انفجار و آتش سوزی گوشی‌های هوشمند گلکسی نوت ۷ شرکت سامسونگ قرار گرفته‌اید. با توجه به جدی بودن این مشکل سامسونگ بلافاصله وارد عمل شد و اعلام کرد که به زودی تمامی نوت‌های ۷ را فراخوانی خواهد کرد. به گفته سامسونگ دلیل اصلی این آتش سوزی‌ها وجود مشکل در پک باتری‌های تولید شده توسط یکی از تامین کنندگان این شرکت به نام Samsung SDI بوده است.

 

 

بدون شک تعویض گلکسی نوت‌های ۷ فروخته شده با نوت‌های جدید برای سامسونگ هزینه زیادی در بر دارد، سامسونگ هنوز اعلام نکرده است که این هزینه یا دست کم بخشی از آن توسط Samsung SDI پرداخت خواهد شد یا نه.

 

 

شرکت سامسونگ SDI وظیفه تولید باتری ۷۰ درصد از گلکسی نوت‌های ۷ را بر عهده داشته و باتری ۳۰ درصد گوشی‌های باقی مانده نیز توسط یک شرکت باتری‌ساز چینی به نام ATL تامین شده است. متاسفانه با وجود فعالیت رقبایی همچون LG Chem و ATL، شرکت Samsung SDI تا به امروز موفق نشده بود خود را به عنوان شرکتی برتر در عرصه باتری‌سازی در صنعت گوشی‌های هوشمند معرفی کند. به نظر می‌رسید که سامسونگ قصد دارد فرصتی درخشیدن را در اختیار Samsung SDI قرار دهد و تولید باتری بخش عمده‌ای از جدیدترین پرچمدار خود را به این شرکت بسپارد. اما Samsung SDI همه را ناامید کرد و تصمیم سامسونگ هم به ضرر مشتریان و هم به ضرر خود این شرکت تمام شد.

 

 

در هر حال، مطابق با گزارشی که به تازگی منتشر شده است، انتظار می‌رود که Samsung SDI مجبور باشد هزینه تعویض بخش عمده‌ای از باتری‌های معیوب را بر عهده بگیرد.

رندرهای جدید گلکسی نوت 9 خبر از طراحی جدید دوربین پشتی دستگاه می دهند

 

 

 

از سوی دیگر سامسونگ سایر سفارش‌های خود برای تولید باتری‌های گلکسی نوت ۷ توسط Samsung SDI را به طور کامل لغو و همکاری خود را با این شرکت متوقف خواهد کرد.

 

 

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟