هوش مصنوعی در دستان شما، بررسی مزایای هوش مصنوعی هواوی Mate 10 – بخش دوم (پایانی)

مزایای هوش مصنوعی هواوی Mate 10

مزایای هوش مصنوعی هواوی Mate 10

شرکت هواوی با معرفی هواوی Mate 10 در حقیقت نخستین تلفن همراه تخصصی مجهز به هوش مصنوعی در تاریخ را به بازار عرضه کرد. این تلفن همراه با قابلیت‌های ویژه و منحصربه‌فردی که در خود جای داده است، یک همراه هوشمند درجه یک به‌حساب می‌آید ولی در صدر این قابلیت‌ها، هوش مصنوعی قرار دارد. در بخش نخست این مقاله به بررسی ساختار تراشه مسئول این توان پردازشی و یکی از امکانات ویژه هوش مصنوعی بر روی این تلفن همراه پرداختیم و حال در بخش پایانی این مقاله  با هم به بررسی سایر امکانات این ساختار خواهیم پرداخت.

دوربین و تجربه متفاوتی از عکاسی

شاید این مورد بیشتر از سایر موارد برای شما آشنا باشد یا حداقل با ظاهر کارکرد هوش مصنوعی برای عکاسی آشنا باشید. هواوی Mate 10 با کمک ساختار هوش مصنوعی خود به‌خوبی می‌تواند موجب شود تا شما به یک عکاس نیمه‌حرفه‌ای (البته اگر عکاس حرفه‌ای هستید، این مورد برای شما به عکاس بسیار حرفه‌ای تغییر می‌یابد) بدل شوید.

گرفتن عکس‌های بسیار زیبا و خوب تا حد زیادی به تنظیمات دوربین و تعیین کردن مواردی مانند میزان باز بودن لنز، تنظیم رنگ و نور و غیره مربوط است و عکاس‌های حرفه‌ای همیشه این تنظیمات را بهترین نحو ممکن انجام می‌دهند. بااین‌وجود انجام این تنظیمات برای کاربران عادی تلفن‌های همراه هوشمند چندان آسان نیست، مگر آنکه یک هواوی Mate 10 در دستان شما قرا داشته باشد.

واحد پردازش عصبی موجود بر روی هواوی Mate 10 می‌تواند با بررسی عکس‌هایی که در حال گرفتن آن‌ها هستید، به‌صورت همزمان موضوع عکس را شناسایی کند. این تلفن همراه می‌تواند تشخیص بدهد که شما در حال عکس‌برداری از طبیعت هستید یا از صورت یک انسان عکس می‌گیرید. به‌این‌ترتیب سیستم ISP دوگانه این تلفن همراه وارد عمل شده و بهترین تنظیمات را برای دستگاه شما تعیین می‌کند. این تنظیمات می‌توانند به‌خوبی موجب شوند تا هر عکس در بهینه‌ترین حالت ممکن برداشت شود.

HUAWEI Mate 10 Pro و کسب ۵ ستاره از وبسایت V3

عملکرد این سیستم نیز بسیار ساده است و با کمترین تلاش می‌توان از آن استفاده کرد. برای مثال وقتی که می‌خواهید از یک گلدان عکس بگیرید، هوش مصنوعی هواوی Mate 10 ماهیت شیء موجود در برابر لنز را تشخیص داده و یک آیکون به شکل گل را در گوشه‌ای از صفحه برای شما به نمایش درمی‌آورد. این آیکون در کنار دکمه برداشت عکس ظاهر می‌شوند و برای هر یک از موضوع‌های عکاسی متفاوت هستند.

همچنین ساختار هوش مصنوعی باعث می‌شود تا بتوان سیستم مدیریت بزرگنمایی دیجیتالی تصویر نیز توسط خود یستم مدیریت شود. این سیستم می‌تواند موجب شود که وقتی تصاویر را در هنگام عکس‌برداری، زوم می‌کنید، با افت کیفیت روبرو نشوید. دوربین هواوی Mate 10 می‌تواند با ارتباط با سیستم هوش مصنوعی آن به سراغ بهینه‌سازی کیفیت زوم دیجیتالی شود و در نار آن نیز میزان تمرکز بر روی نقاط خاص عکس را نیز مدیریت کرده و در نتیجه بهترین عکس ممکن را برای شما آماده سازد.

مزایای هوش مصنوعی هواوی Mate 10

استفاده از مفاهیم یادگیری ماشینی برای بهبود عملکرد دستگاه به‌مرورزمان

هواوی Mate 10 مانند فرش دستبافت ایرانی به‌مرورزمان بهتر می‌شود. دلیل این امر نیز وجود سیستم یادگیری ماشینی بر روی این تلفن همراه هوشمند است که موجب می‌شود تا بتوان به‌تدریج شاهد عملکرد بهتر و بهتر از این تلفن همراه باشیم. کسانی که سابقه کار با همراه‌های اندرویدی را دارند، می‌دانند که این تلفن‌های همراه به‌مرورزمان سرعت اولیه خود را از دست می‌دهند. این کند شدن به دلایل متعددی اتفاق می‌افتد که در اینجا قصد نداریم تا به بررسی آن بپردازیم؛ بااین‌وجود هواوی Mate 10 با استفاده از تراشه هوش مصنوعی خود می‌تواند به کمک مفاهیم یادگیری ماشینی، این ساختار را برعکس کند.

معامله با ربات هوش مصنوعی در بورس ایران امکان پذیر است

این تلفن همراه در آزمایشگاه‌های شرکت هواوی با شرایط مختلف مورد آزمایش قرار گرفته است. این شرایط شامل دستگاه نو و دستگاهی که برای مدت‌زمان طولانی مورد استفاده قرار گرفته است هستند و با بررسی هر یک از این شرایط و مقایسه آن‌ها، هواوی توانسته است تا درک کند که چه مواردی موجب کند شدن یک همراه اندرویدی می‌شود. به‌این‌ترتیب این شرکت توانسته است تا با کمک ساختار هوش مصنوعی خود، این موارد را تحت کنترل درآورد.

این سیستم هوش مصنوعی به بررسی و نظارت بر عملکرد کاربر می‌پردازند. به‌این‌ترتیب هرچقدر که بیشتر با هواوی Mate 10 کار کنید، دستگاه شما بهتر می‌تواند درک کند که شما چه انتظاراتی از دستگاه دارید و چه فعالیت‌هایی برای شما در اولویت هستند. به‌این‌ترتیب هواوی Mate 10 می‌تواند با مدیریت اختصاص منابع سیستمی (پردازنده، رم و …) به فعالیت‌های مختلف، فعالیت‌های مد نظر شما را سریع‌تر از پیش کند و فعالیت‌هایی که از آن استفاده نمی‌کنید را با کمبود منابع روبرو ساخته و از منابع اخذ شده برای تسریع عملکرد مورد انتظار کاربر استفاده کند.

به‌این‌ترتیب می‌توان سیستم‌هایی مانند ساختار درگاه‌های ورودی و خروجی دستگاه که شامل دوربین، انباره ذخیره‌سازی و … می‌شوند را به کمک این ساختار هوش مصنوعی، بهبود بخشیده و عملکرد تلفن همراه یاد شده را تسریع کرد. همچنین این مورد موجب می‌شود تا ارتباط بی‌سیم و اتصال به شبکه نیز در هواوی Mate 10 به‌مراتب بهتر از پیش باشد.

 

این موارد تنها قابلیت‌های فعلی این ساختار هوشمند هستند و بدون شک در آینده قابلیت‌های بیشتری برای سیستم هوش مصنوعی هواوی Mate 10 تعریف خواهند شد که موجب می‌شوند تا خرید این تلفن همراه بتواند موجب شود تا سرمایه‌گذاری هوشمندانه‌ای انجام داده باشید و تا چند سال نیازی به تغییر دستگاه خود نداشته باشید.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟