برنامه ویژه گوگل برای واقعیت افزوده

واقعیت افزوده گوگل

واقعیت افزوده گوگل

کمپانی گوگل به تازگی عزم خود را برای ارائه فناوری واقعیت افزوده با کیفیت بالا در اندروید جزم کرده است. این فناوری تنها به تعداد مشخصی از تلفن های همراه هوشمند محدود نخواهد بود بلکه بر روی هر دستگاه مجهز به اندروید ۷٫۰ به بالا ارائه خواهد شد. البته ارائه این فناوری از طریق کیت توسعه نرم‌افزاری به نام ARCore ممکن خواهد بود که کمپانی اپل جزئیات آن را به تازگی اعلام کرده است.

این کیت در واقع مجموعه‌ای از آموخته‌های چندساله گوگل در زمینه ساخت پلتفرم واقعیت مجازی خود یعنی پروژه تانگو است که در درون تک نرم‌افزاری‌ای ارائه شده است که برای کار کردن نیازی به سخت‌افزار خاص ندارد. تاکنون تانگو تنها بر روی دو تلفن همراه هوشمند لنوو Phab 2 Pro و Asus’ ZenFone AR ارائه شده است زیرا ارائه آن نیازمند در اختیار داشتن سیستم ویژه ای است. با این حال نکته قابل‌تمایز کیت ARCore نیازمند سخت‌افزار ویژه ای نیست و به همین دلیل نیز گوگل می تواند عرضه این محصول را برای تمامی محصولات ممکن سازد.

اما تلفن همراه شما با استفاده از این کیت چه‌کارهایی انجام می‌دهد؟ گوگل در هنگان ساخت ARCore بر روی سه عنصر بسیار مهم در تجربه واقعیت مجازی تاکید کرده است. این سه عنصر به ترتیب مربوط به ردیابی حرکات، درک محیطی و نورپردازی هستند. ARCore می تواند با تکیه بر چند نشانه خاص موقعیت خود را در محیط یک اتاق شناسایی کند. این امر به‌خصوص در درک سطوح افقی بسیار کارآمد است زیرا بیشتر اشیا واقعیت افزوده در این مکان‌ها قرار خواهند گرفت. همچنین خواندن نورپردازی محیطی نیز از تخصص‌های این فناوری است که با استفاده از آن شخصیت‌ها و اشیای مجازی را واقعی‌تر جلوه خواهد داد.

اولین ساعت هوشمند و گوشی ارزان قیمت گوگل در سال 2019

با این حال اگر شما نیز از جمله کاربرانی هستید که از دو دستگاه مجهز به پروژه تانگو ذکر شده استفاده می‌کنید باید بدانید که این کیت چیز جدیدی برای شما به ارمغان نخواهد آورد زیرا این فناوری برای تلفن های همراه هوشمند عادی و ارائه تجربه واقعیت مجازی بر روی آنها ارائه شده است. لازم به ذکر است که به‌زودی پیش‌نمایش این فناوری برای گوگل پیکسل، گوگل پیکسل XL و سامسونگ گلکسی S8 عرضه خواهد شد و توسعه‌دهندگان می‌توانند تجربه کار با این کیت را داشته باشند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی