اخبار

بزرگترین اپراتور اینترنت موبایل به‌زعم آمار و ارقام معرفی شد

سازمان تنظیم مقررات رادیویی در پایان هر سه ماه، آمار مشترکین اینترنت همراه کشور را اعلام می‌کند. در این میان با پایان یافتن سه ماهه دوم سال 99، این سازمان آمار جدیدی پیرامون تعداد مشترکین اینترنت همراه منتشر کرده است. ما در موبایلستان تمام این گزارش‌ها را پوشش می‌دهیم و اکنون نیز در این مقاله به بررسی گزارشی دیگری در این خصوص خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تا پیش از این از همراه اول به عنوان بزرگترین اپراتور اینترنتی کشور یاد می‌شد و بسیار علاقه‌مند بودیم تا ببینیم که آیا در گزارش جدید سازمان تنظیم مقررات نیز این جایگاه حفظ خواهد شد یا خیر. چند روز پیش سازمان تنظیم مقررات گزارش فصلی خود را منتشر کرد و در جریان آن متوجه شدیم که همراه اول همچنان برترین اپراتور اینترنتی از نظر تعداد مشترک است. هرچند احساس می‌کردیم که به خاطر تغییرات رخ داده در ساختار زندگی مردم به خاطر کرونا برخی اتفاقات جدید در گزارش‌ها رخ دهد، اما همچنان همراه اول پیشتاز این رقابت از نظر تعداد مشترک است.

مطالب مرتبط:

اینترنت همراه

بر اساس گزارش سازمان تنظیم مقررات، مشترکان اینترنت نسل‌های 3 و 4 که تحت عنوان 4G و 3G شناخته می‌شوند در شبکه همراه اول نسبت به سه ماهه نخست سال جاری حدود 5.9 درصد رشد داشته است که اکنون حدود 49.42 درصد از کل مشترکان را شامل می‌شود. اما دو اپراتور دیگر نیز همچنان جایگاه خود را حفظ کرده‌اند. اگرچه مشترکان ایرانسل نیز برای شبکه 3G و 4G افزایش یافته‌اند، اما این اپراتور همچنان در جایگاه دوم قرار دارد. در حال حاضر سهم ایرانسل و رایتل از کل مشترکان اینترنت سیار به ترتیب 46.34 درصد و 4.26 درصد است.

وضعیت قیمت اینترنت در آینده از زبان وزیر

 

اگر بخواهیم آمار فصل دوم سال جاری را با با آخرین آمار سال گذشته مقایسه کنیم، متوجه خواهیم شد که همراه اول 11.56 درصد رشد را ثبت کرده است که در نهایت منجر به 37 میلیون 450 هزار کاربر شده است. اما ایرانسل رشدی 10.88 درصدی داشته و توانسته در مجموع 35 میلیون و 252 هزار کاربر را در شبکه خود میزبانی کند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید در حال حاضر 76 میلیون و 531 هزار مشترک اینترنت 3G و 4G با ضریب نفوذ 91.07 درصدی در کشور داریم.

 

از آنجایی که ویروس کرونا موجب قرنطیه مردم در خانه شده و حتی مدارس یا دانشگاه‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود، انتظار می‌رود در آینده شاهد رشد مشترکین باشیم. نظر شما در خصوص این آمار چیست و کیفیت خدامات کدام اپراتور را بهتر می‌دانید؟


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟