بلندگوی هوشمند فیس‌بوک درراه است

بلندگوی هوشمند فیس‌بوک درراه است

بلندگوی هوشمند فیس‌بوک درراه است

بلندگوهای هوشمند یکی از جذاب‌ترین دستگاه‌های جدید برای عاشقان فناوری است. این بلندگوها برای اولین بار توسط آمازون تولید شد و توانست با ترکیب بلندگو یا یک دستیار هوشمند مجازی بسیاری از کارهای روزانه افراد از قبیل کنترل هوشمند وسایل داخل منزل، پخش موزیک، سفارش پیتزا، برقراری تماس، ارسال پیام و… را برای آن‌ها راحت‌تر کند.

زمانی که آمازون اکو و دستیار هوشمند آن یعنی الکسا وارد بازار شدند، دیگر کمپانی‌های فناوری نیز به ساخت نسخه‌های مربوط به خود از این فناوری برآمدند. گوگل سری بلندگوهای هوم خود را با دستیار هوشمند گوگل عرضه داشت و مایکروسافت نیز سری اینوک را با کورتانا ارائه کرد. همچنین اپل نیز از قافله عقب نماند و هوم پاد را با سیری به بازار عرضه کرد. سامسونگ نیز به نظر می‌رسد که به دنبال ساخت بلندگوی هوشمند مخصوص به خود است که از بیکسبی بهره‌مند خواهد بود. در همین راستا نیز انتظار می‌رود که  شمار بلندگوهای هوشمند به‌صورت جهانی در سال ۲۰۱۸ به دو برابر سال گذشته برسد.

حالا به‌تازگی مشخص‌شده است که فیس‌بوک نیز می‌خواهد به این عرصه وارد شود. آخرین اخبار در این رابطه اعلام کرده‌اند که این کمپانی شبکه اجتماعی دو کد بلندگوهای هوشمند بانام‌های آلوها و فیونا را به آزمایش گذاشته است. بر اساس گزارش‌های منتشرشده اخیر هر دو این مدل‌ها از صفحه‌نمایش ۱۵ اینچی بهره می‌برند که به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق آن با دوستان و اعضای خانواده خود به ویدیو چت بپردازند. پنل های این دستگاه نیز توسط ال‌جی تهیه خواهد شد و هر دو این سازه‌ها توسط تولیدکننده‌ای به نام Pegatron مونتاژ می‌شوند. علاوه بر این فیس‌بوک قراردادهایی را درزمینهٔ فراهم آوردن موزیک‌های ویژه با کمپانی سونی و Universal Music عقد کرده است.  به نظر می‌رسد که این بلندگوها با صفحه نمایش به این بزرگی به رقابت با آمازون اکو شوی ۷ اینچی خواهند پرداخت.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟