بلک‌بری و معرفی قریب‌الوقوع یک مدل جدید

بلک‌بری

کمپانی خوش‌نام بلک‌بری در ابتدای امر با طراحی ویژه و ارائه تلفن‌های همراه هوشمند مجهز به صفحه‌کلید فیزیکی برای خود نام نشانی به دست آورده بود. بااین‌وجود، سیستم عامل ویژه این دستگاه و عدم پشتیبانی نرم افزاری نه‌چندان قوی آن موجب شد تا بسیاری از طرفداران این کمپانی از خیر ویژگی‌های خاص دستگاه‌های بلک‌بری از قبیل امنیت بسیار بالا و طراحی منحصربه‌فرد آن‌ها بگذرند و به دستگاه‌های اندرویدی مهاجرت کنند.

در همین راستا نیز کمپانی بلک‌بری با مشکلات عدیده‌ای روبرو گشت که یکی از آن‌ها مربوط به منابع محدود مالی این شرکت بود. همین امر نیز موجب شد تا بلک‌بری تصمیم بگیرد که به یکی از شاخه‌های کمپانی TLC پیوسته و همچنین به سیستم عامل اندروید مهاجرت کند. این کمپانی به‌تازگی اعلام کرده است که قصد دارد تا در ماه آینده میلادی به معرفی حداقل یک مدل جدید از دستگاه‌های هوشمند خود بپردازد که البته این رقم بر اساس حدس و گمان‌های متخصصان بیشتر نیز خواهد شد.

به گفته بلک‌بری یکی از این دستگاه‌ها با شماره مدل BBD100-1 ارائه خواهد شد و پردازنده آن نیز دقیقا مشابه پردازنده ارائه شده در تلفن همراه هوشمند موفق  KeyOne (یعنی پردازنده اسنپ دراگون ۶۲۵) خواهد بود. علاوه بر این، تلفن همراه هوشمند جدید BBD100-1 به‌احتمال بسیار زیاد با صفحه‌کلید فیزیکی و صفحه‌نمایش فول اچ دی عرضه خواهد شد.

لازم به ذکر است که دستگاه DTEK 60 که با شماره مدل BBA100-1 عرضه شده بود، از امضای اصلی این شرکت یعنی صفحه‌کلید فیزیکی محروم بود اما ظاهراً این شماره مدل تنها برای معرفی دستگاه‌های فاقد صفحه‌کلید فیزیکی بلک‌بری در نظر گرفته نخواهد شد. همچنین به دلیل تشابه شماره مدل این دو دستگاه، انتظار می‌رود که این تلفن همراه هوشمند جدید بلک‌بری در سری DTEK عرضه شود.

آیا صفحه کلید می‌تواند ناجی بلک‌بری باشد؟

بااین‌حال اطلاعات ارائه شده درزمینهٔ این تلفن همراه هوشمند توسط بلک‌بری به همین چند نکته محدود می‌شود و باید به‌ناچار برای مشاهده تلفن همراه هوشمند جدید این کمپانی تا ماه آینده میلادی منتظر بود.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی