بلک بری تمرکز بیشتری بر روی سرمایه گذاری‌های نرم افزاری خواهد گذاشت

08 اردیبهشت 1395

کمپانی بلک بری که طی سالیان گذشته با شکست‌های زیادی مواجه بود توانست با عرضه نخستین محصول اندرویدی خود سود خوبی را به دست آورد. با این حال بر اساس مصاحبه‌ی رئیس بخش فروش جهانی محصولات بلک بری، تحلیلگران معتقدند این کمپانی قصد دارد از تولید سخت‌افزاری فاصله گرفته و تمرکز اصلی خود را بر روی نرم‌افزار قرار دهد.

کارل وایز رئیس بخش فروش جهانی محصولات بلک بری معتقد است با توجه به مشکلات سر راه تولید لوازم مصرفی الکترونیکی، این کمپانی قصد دارد در آینده تمرکز بیشتری را بر روی بخش نرم‌افزاری گذاشته و احتمالاً شاهد کنار رفتن این کمپانی از تجارت گوشی‌های هوشمند خواهیم بود.
بلک بری به‌سوی توسعه نرم افزاری گام می‌دارد

کار وایز در یک مصاحبه اعلام کرده که با توجه به روند رو به جلوی تکنولوژی در بخش نرم‌افزاری، این کمپانی سال گذشته ۴۲۵ میلیون دلار در این بخش سرمایه‌گذاری‌ کرده است. به نظر می‌رسد که تمرکز بر روی بخش نرم‌افزاری، استراتژی اصلی این کمپانی در سال گذشته بوده است و به نظر می‌رسد که می‌تواند هدف خوبی برای ۲٫۶ میلیارد دلار ذخایر نقدی این کمپانی باشد.

وی همچنین توضیح می‌دهد که هدف کوتاه مدت بلک بری یکپارچه سازی سرویس‌های خود با تکنولوژی‌های روز بوده که به وسیله یک شبکه کاملاً قدرتمند به سمت توسعه نرم‌افزاری گام خواهیم برداشت. از مهم‌ترین قسمت‌های این برنامه‌ریزی تمرکز بیشتر بر روی سرمایه‌گذاری‌های توسعه نرم‌افزاری موجود بر روی کیت توسعه SDK خواهد بود. این برنامه‌ریزی به‌تدریج در حال عملی شدن است که از آن‌ها می‌توان به سیستم امن اسناد WatchDox و همچنین مدیریت بحران AtHoc اشاره کرد که به‌عنوان بسته‌های خدماتی جامع قابل تنظیم در هر سطحی از کسب و کار هستند.

بلک‌بری از امن‌ترین گوشی هوشمند جهان رونمایی کرد

در حالی که وایز به‌صورت واضح کنار کشیدن بلک بری از تجارت سخت‌افزاری در آینده‌ی نزدیک را اعلام نمی‌کند، اما از سخنان آن می‌توان چنین منظوری را برداشت کرد. یکی از تحلیلگران به نام دنیل چان ادعا می‌کند که بلک بری به‌زودی کاملاً از تجارت سخت‌افزاری فاصله خواهد گرفت. این در حالی است که آخرین پرچم‌دار این کمپانی به نام Priv که البته نخستین گوشی اندرویدی آن‌ها نیز به‌حساب آمده بود توانست در سه ماهه سوم سال گذشته ۵۴۸ میلیون دلار به خزانه بلک بری اضافه کند و آن‌ها را پس از مدت‌ها رکود با سود خوبی مواجه سازد. با این حال می‌توان گفت که شاید تا چند سال آینده دیگر گوشی‌های هوشمندی با برند بلک بری به بازار عرضه نشوند.
منبع :androidheadlines

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی