بهترین راه برای خواندن فایل‌های PDF برروی آیفون و آیپد

23 اسفند 1394

امروزه با بزرگتر شدن صفحه نمایش هندست‌ها، کاربری محبوبی به آنها اضافه شده است. منظورمان خواندن کتاب یا انواع فایل‌های PDF روی اسمارت فون یا تبلت است. با این وجود بیشتر دستگاه‌ها مجهز به یک PDF خوان مناسب نیستند. مثلا در محصولاتی چون آیفون یا آیپد برای خواندن PDFها باید از iBook یا سافاری استفاده کنید. نه اینکه این دو روش مشکل خاصی داشته باشند، اما وقتی می‌شود با راه‌ها و برنامه‌های دیگر آپشن‌های بیشتری در اختیار داشت، چرا این کار را نکرد؟!

استفاده از iBook بجای سافاری

وقتی یک فایل PDF را در سافاری باز می‌کنید، می‌توانید فایل را به مانند دیگر صفحات وب ببینید. اما اگر می‌خواهید فایل را در iBook باز کنید، می‌توانید با استفاده از گزینه open it in iBooks سمت راست بالای صفحه این کار را انجام دهید. اگر برنامه‌ای دیگری هم دارید می‌توانید از Open in… اقدام کنید.

 

pdfreading5

باز کردن فایل PDF در iBook می‌تواند چند گزینه پیش رویتان قرار دهد، اول اینکه می‌توانید نور صفحه را تنظیم کنید، دوم می‌توانید با استفاده از ذره‌بین متن را بزرگ یا اینکه اگر به دنبال کلمه‌ای هستید آن را جستجو کنید.

pdfreading3

ویژگی جالب‌تر دیگر این است که می‌توانید اگر جای خاصی از فایل مدنظرتان است، آنرا با بوک مارک علامت گذاری کنید.

ویژگی دیگری که این برنامه در اختیارتان قرار می‌دهد سه خط قرار گرفته در سمت چپ است که با کلیک بر روی آنها می‌توانید صفحاتی را که بوک مارک شده‌اند، ببینید.

iBook یک PDF خوان ساده اما عالی است. قطعا در سطح بالاتری از سافاری قرار می‌گیرد، اما اگر می‌خواهید امکانات بیشتری داشته باشید، می‌توانید از برنامه‌هایی که در ادامه معرفی خواهیم کرد، استفاده کنید.

قابلیت‌های ویژه نقشه گوگل برای محصولات اپل و اندروید

Foxit

فاکسیت یک PDF خوان تمام عیار است که باعث خجالت iBook می‌شود. در فاکسیت مودهای متنوع خواندن وجود دارد و از همه بهتر اینکه می‌توان ترکیبی از این مودها را همزمان بکار برد.

یکی دیگر از ویژگی‌های بسیار جالب فاکسیت، تبدیل نوشته به گفتار است. تنها لازم است که روی آیکن اسپیکر کلیک کنید و اجازه دهید که برنامه از روی متن برایتان بخواند.

pdfreading9

در فاکسیت می‌توانید صفحه را طوری تنظیم کنید که هر ستون را در یک صفحه نشان دهد. برای اینکار روی دکمه‌ای که در عکس می‌بینید ضربه بزنید. سپس با کمک دکمه‌های زیرین، متن را تغییر دهید.

pdfreading1

ویژگی کاربردی دیگر مرتبط به امکان علامت‌گذاری در صفحه است. شما می‌توانید هر قسمتی از متن را که می‌خواهید های‌لایت کنید، علامت بگذارید یا اینکه یادداشتی مرتبط به آن اضافه کنید.

pdfreading8

ادوبی آکروبات

یک آشنای قدیمی که نامش به هر چه مرتبط به PDFها می‌شود گره خورده است. آکروبات از نظر توانایی برنامه‌ای بین iBook و Foxit است.

با اینکه به پای فاکسیت نمی‌رسد، به شما امکان ایجاد فایل‌های PDF، ذخیره آنها با فرمت‌های دیگر و تبدیل عکسها به PDF را می‌دهد.

pdfreading6

در اکروبات هم می‌توانید قسمت‌ها یا صفحاتی را که می‌خواهید علامت بگذارید، مود خواندن را عوض کنید و کلمه‌ای را جستجو کنید.

در آکروبات می‌توان فایل PDF را از کلاود ادوبی باز کرد یا با اضافه کردن حساب دراپ باکس، PDFها را از آنجا باز یا در آنجا ذخیره کرد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی