به‌روزرسانی اچ‌تی‌سی U11 به اندروید ۸

اچ‌تی‌سی U11

شرکت اچ‌تی‌سی اعلام کرده است که دارندگان تلفن‌های همراه هوشمند مدل U11 به‌زودی می‌توانند تلفن همراه خود را به آخرین مدل از سیستم عامل اندروید مجهز سازند.

سیستم عامل اندروید نسخه ۸ یا همان اندروید اوریو مدتی است که به بازار عرضه شده است ولی هنوز ضریب پذیرش این سیستم عامل به‌شدت پایین بوده است و کمتر تلفن همراهی در جهان به این نسخه از سیستم عامل همراه گوگل مجهز است. به‌تازگی شرکت اچ‌تی‌سی اعلام کرده است که پرچم‌دار فعلی این شرکت یعنی مدل اچ‌تی‌سی U11 نیز قرار است تا به جمع دارندگان این سیستم عامل بپیوندد.

در این میان عرضه این به‌روزرسانی به‌صورت جهانی انجام خواهد شد ولی نقاط مختلف جهان شاهد دریافت این خدمات در نوبت‌های متفاوت خواهند بود. برای مثال کاربران آمریکایی این مدل می‌توانند از همین امروز تلفن همراه خود را به‌روزرسانی کنند ولی کاربران اچ‌تی‌سی U11 در دیگر نقاط جهان باید برای این امر اندکی بیشتر صبر کنند.

مو ورسی (Mo Versi) به‌عنوان مدیر بخش محصولات شرکت اچ‌تی‌سی این موضوع را در حساب شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده ولی مشخص ساخته است که این به‌روزرسانی تنها برای دستگاه‌هایی عرضه شده است که بر روی یک شبکه مخابراتی خاص قفل نشده‌اند و عرضه نسخه مخصوص برای همراه‌های قفل شده به شرکت مخابراتی طرف قرار داد بستگی دارد.

همچنین در سوال‌هایی که در این زمینه از او پرسیده شده است، مشخص شد که اچ‌تی‌سی ۱۰ نیز قرار است به‌زودی از به‌روزرسانی به اندروید ۸ بهره‌مند شود ولی هنوز تاریخ دقیق انجام این به‌روزرسانی مشخص نشده است. سایر مدل‌هایی که قرار است تا به اندروید ۸ مهاجرت کنند شامل اچ‌تی‌سی U11 مدل لایف و اچ‌تی‌سی U اولترا هستند و به‌این‌ترتیب می‌توان گفت که آخرین تلاش‌های اچ‌تی‌سی برای رضایت کاربرانش تحسین‌برانگیز به نظر می‌رسد و شاهد خداحافظی خوبی با این نسخه کلاسیک این شرکت خواهیم بود و باید دید دوران مدرن آن‌ها چگونه شکل خواهد گرفت.

مطلب پیشنهادی