به‌روزرسانی جدید قابلیت Edge Sense در اچ تی سی U۱۱

اچ تی سی U۱۱

اچ تی سی U۱۱

پرچم‌دار جدید کمپانی اچ تی سی یعنی اچ تی سی U۱۱ به دلیل در اختیار داشتن دوربینی بسیار قدرتمند، نظر بسیاری از مخاطبان را جلب کرده است و حتی برخی از تحلیل گران دوربین به‌کاررفته در این دستگاه را بهترین دوربینی می‌دانند که تاکنون بر روی یک دستگاه هوشمند قرارگرفته است.

اچ تی سی U۱۱ در کنار قابلیت‌های شگفت‌انگیزی نظیر دوربین بسیار قوی، طراحی چشم‌نواز، عملکرد سریع، صدای خروجی گوش‌نواز و قیمت معقول، به ویژگی اج سنس (Edge Sense) خود نیز معروف است. این ویژگی به کاربران این دستگاه اجازه می‌دهد که با فشار بدنه دستگاه خود به چندین قابلیت شخصی‌سازی‌شده این دستگاه دسترسی پیدا کنند.

یکی از قابلیت‌های اصلی او سنس را می‌توان توانایی باز کردن برنامه‌ها و نرم‌افزارهای موردنیاز با فشار بدنه دستگاه دانست. این ویژگی تاکنون فقط مربوط به دستورات درون دستگاه اچ تی سی U۱۱ بوده است اما این کمپانی به‌تازگی و با به‌روزرسانی‌های خود تصمیم گرفته است تا این قابلیت را در درون نرم‌افزارها نیز فعال سازد. در به‌روزرسانی جدید این قابلیت، چند گزینه برای اجرای درون برنامه‌ای در نظر گرفته‌شده است که شما می‌توانید به‌راحتی به شخصی‌سازی آن‌ها بپردازید.

شما می‌توانید در ابتدا نرم‌افزار موردنظر خود را انتخاب کرده و برای هر دو فشار کوتاه‌مدت و بلندمدت در درون آن نرم‌افزار عمل جدیدی را تعریف کنید. برای مثال شما می‌توانید در این بخش برای دستگاه خود تعریف کنید که در هنگام باز بودن و کار با نقشه گوگل، با فشار کوتاه‌مدت نقشه را زوم کنید و یا با فشار بلندمدت وارد ترافیک راه بشوید.

جدول زمانی انتشار آپدیت EMUI 10.1 برای ۸ بازار جدید

یکی از ویژگی‌های اصلی او سنس در این است که تکرار همان عمل (برای مثال فشار کوتاه‌مدت) در درون نرم‌افزار درواقع به‌جای لمس صفحه‌نمایش در همان مکان عمل می‌کند که می‌تواند بسیار کاربردی باشد. بااین‌حال باید به یادداشت که این به‌روزرسانی هنوز در حالت بتا است اما به‌زودی برای تمام دستگاه‌های U۱۱ در سراسر جهان عرضه خواهد شد.

به‌صورت کلی اچ تی سی با این قابلیت جدید و نه‌چندان پرخرج خود توانسته است نظر بسیاری از منتقدان را به خود جلب کند و تجربه بسیار متفاوتی از کار با دستگاه‌های خود را به دوست داران و کاربران این شرکت اهدا کند.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی