اخبار

تجربه واقعیت مجازی در اکس‌باکس وان

با توجه به اخبار پیرامون هدست واقعیت مجازی سونی، منتظر بودیم تا ببینیم مایکروسافت چه رویکردی را در قبال آن از خود نشان می‌دهد. آیا مایکروسافت هم چنین دستگاهی را برای اکس‌باکس وان عرضه می‌کند با خیر.

 جالب است که بدانید وبسایت رسمی E3 بخش جدایی موسوم به واقعیت مجازی را برای اکس‌باکس وان به سایت خود اضافه کرده که نام ۴ توسعه دهنده هم زیر آن بخش به چشم می‌خورد.

برای اولین بار سایت نئوگف بود که توانست این موضوع را کشف کند. آن ۴ استودیو توسعه دهنده عبارت‌اند از: Rebellion،  Maximum Games،  Readily Information Companyو ۳DRudder..

استودیوی Rebellion توسعه بازی Battlezone برای آکیلس ریفت و هدست واقعیت مجازی سونی را برعهده دارد. بنابراین احتمال دارد یک بازی مخصوص واقعیت مجازی برای کنسول مایکروسافت نیز وجود داشته باشد.

هرچند تصمیم گیری در این رابطه هنوز زود است، اما اگر خبرهای منتشر شده از یک استودیو اروپایی را مبنی بر در حال ساخت بودن یک بازی بر اساس واقعیت مجازی برای اکس‌باکس وان و عرضه آن در سال ۲۰۱۷ را در نظر بگیریم، این احتمال وجود دارد که اکس‌باکس وان اسکورپیو قدرت آن را دارد تا از آکیلس ریفت پشتیبانی کند. بهر حال آکیلس ریفت با رایانه‌های شخصی تحت سیستم عامل ویندوزسازگار است.

اکس‌باکس وان اسکورپیو نام دیگری از نسخه قدرتمند شده کنسول اکس‌باکس وان بوده که اخیرا در گزارشات مطرح شده است. اخیرا «پالمر لاکی» (Palmer Luckey) اعلام کرده بود که نسل فعلی کنسول‌ها محدودتر از آن هستند تا بتوانند از آکلیس ریفت پشتیبانی کنند. باتوجه به چیزهایی که گفته شد نتیجه می‌گیریم که کنسول قدرتمند شده مایکروسافت توانایی پشتیبانی از آکلیس ریفت را خواهد داشت.

برای اطمینان خاطر بیشتر، لازم است تا زمان برگزاری نمایشگاه E3 منتظر بمانیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا