موبایلستان سایت تخصصی ابزارهای هوشمند

ترفند iOS ۱۱

ترفندهایی که تجربه کار با iOS ۱۱ را دگرگون می‌کنند (بخش دوم)

ترفند iOS ۱۱

همان‌طور که در بخش اول این مقاله اشاره شد، نسخه نهایی سیستم‌عامل iOS 11 به‌تازگی و به همراه سه تلفن همراه هوشمند جدید اپل به کاربران عرضه شد. این نسخه از سیستم‌عامل محبوب اپل باقابلیت‌های ویژه و البته منحصربه‌فرد خود کاربران زیادی را شگفت‌زده کرده است. از قبیل این دسته از قابلیت‌ها می‌توان به مرکز کنترل جدید، نرم‌افزارهای واقعیت افزوده و عملکرد سریع‌تر اشاره کرد.

بااین‌وجود ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید این نرم‌افزار تنها به اینجا محدود نمی‌شود و ویژگی‌های مخفی جدیدی نیز به این سیستم‌عامل افزوده‌شده است. شما می‌توانید بخش قبلی این مقاله را ازاینجا دنبال کنید.

به همین ترتیب نیز در ادامه پنج قابلیت مخفی دیگر در این سیستم‌عامل برای شما قرارگرفته است.

  1. ضبط صفحه‌نمایش

بسیاری از تلفن‌های همراه هوشمند اندرویدی از این قابلیت محروم‌اند و تنها از طریق نرم‌افزارهای سوم شخص نه‌چندان کاربردی می‌توانند به این ویژگی دسترسی داشته باشند. این قابلیت برای ساخت پیش‌نمایش‌های استفاده از برخی از قابلیت دستگاه و یا ساخت کلاس‌های آموزشی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

اپل نیز این قابلیت را برای iOS 11 آماده کرده است و شما نیز از طریق آدرس Settings > Control Center > Customize Controls می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید.

  1. قابلیت کشیدن فایل به مقصد و رها کردن آن

بسیاری از تلفن‌های همراه هوشمند و همچنین کامپیوترهای شخصی از این قابلیت بهره‌مند هستند اما اپل تا به امروز از ارائه آن برای آیفون‌ها خودداری می‌کرده است. بااین‌وجود به نظر می‌رسد که این کمپانی این بار راضی شده است تا قابلیت یادشده را بر روی iOS 11 عرضه کرده است.

  1. حالت تاریک

این ویژگی تنها یک تم نیست و کارایی‌های بسیار زیادی دارد. برای مثال در هنگام استفاده از تلفن همراهتان در سینما این قابلیت می‌تواند بسیار کاربردی واقع‌شده و باعث شود که نور تلفن همراه شما دیگر تماشاچیان را آزار ندهد. شما می‌توانید این قابلیت را در آدرس Settings > General > Accessibility > Display Accommodations > Invert Colors فعال کنید.

  1. فیس تایم

اگر شما نیز از خانواده خود دور هستید و تنها راه ارتباط شما نرم‌افزار فیس تایم است از این قابلیت بسیار راضی خواهید بود. شما ازاین‌پس می‌توانید لحظات زیبای خود را به‌صورت عکس ذخیره کنید. البته به یاد داشته باشید که این یک اسکرین شات ساده نیست و کیفیت تصاویر ضبط‌شده از این طریق بسیار بهتر خواهد بود.

  1. امنیت در حین رانندگی

آیفون iOS 11 بالاخره شمارا مجبور به ترک استفاده از تلفن همراهتان در حین رانندگی می‌کند. قابلیت Do Not Disturb ارائه‌شده در این نسخه از سیستم‌عامل اپل تمامی اعلانات دستگاه شمارا غیرفعال می‌سازد. به‌این‌ترتیب با فعال‌سازی این قابلیت می‌توانید بدون توجه به تلفن همراهتان به رانندگی ادامه دهید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار