تلفن همراه هوشمند به‌زودی به گواهینامه رانندگی شما بدل خواهد شد

14 فروردین 1396
گواهینامه بر روی تلفن همراه هوشمند

تلفن همراه هوشمند به‌زودی به گواهینامه رانندگی شما بدل خواهد شد

گواهینامه بر روی تلفن همراه هوشمند

بر اساس اظهارات آژانس دولتی صدور مجوز گواهینامه خودرو و رانندگی انگلستان قرار است تا بین ماه‌های مارس تا آوریل سال ۲۰۱۸ میلادی سرویسی برای اقدام به دریافت گواهینامه با استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند راه‌اندازی شود. این سرویس دیجیتالی به کاربران اجازه می‌دهد تا اطلاعات خود را با واسطه‌های قابل اطمینان به اشتراک بگذارند اما باید به یاد داشت که این سرویس به هیچ عنوان جایگزین گواهینامه‌های پلاستیکی رایج و موجود در حال حاضر نخواهد شد.

الیور مارلی به‌عنوان رییس آژانس دولتی صدور مجوز گواهینامه خودرو و رانندگی انگلستان در ماه می سال ۲۰۱۶ میلادی در توئیتر خود اعلام کرد که پیش‌نمایشی از گواهینامه‌های دیجیتالی در حال ساخت است. او عکسی را توییت کرد که در آن یک صفحه نمایش آیفون مشخص بوده و عکسی از یک گواهینامه در نرم‌افزار اپل پی بر روی ان نمایش داده شده بود.

اطلاعات بعدی بر روی جدول زمانی این سرویس شامل برنامه تجاری این آژانس برای ۱۲ ماه آینده بود؛ بنابراین جدول زمانی، در طول سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ میلادی سرویسی سریع، آسان و امن طراحی خواهد شد که به مشتریان اجازه خواهد داد تا نمونه‌ای از گواهینامه‌های رانندگی خود را بر روی تلفن‌های همراهشان داشته باشند. راننده می‌تواند اطلاعات خود را کنترل کرده و از آن برای اشتراک گذاری و همچنین ارزش‌گذاری این اطلاعات با افراد مطمئن دیگر از طریق وب‌سایت‌های بسیار امن اقدام کند.

البته نباید انتظار داشت که چنین فناوری‌ای به این زودی به کشور ما راه پیدا کند ولی در صورت موفقیت اجرای این طرح در نقاط خاص جهان می‌توان انتظار داشت که کشورهای دیگر نیز به سراغ اجرای آن بروند. به‌این‌ترتیب دیگر دردسر جا گذاشتن گواهینامه که برای بسیاری از ما اتفاق می‌افتد به‌صورت کامل رفع خواهد شد و مزایای متعدد فراوانی نیز به همراه این فناوری به رانندگان ارائه خواهد شد.

دوربین سه گانه و رم 8 گیگابایتی برای گلکسی a8

 

 

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی