تمرکز اصلی گوگل تولید محتوای ویدیویی واقعیت مجازی است

23 آبان 1395

واقعیت مجازی یکی از بسترهای تکنولوژیکی است که بیش از حد انتظارات مورد توجه توسعه دهندگان و البته کاربران قرار گرفته است.

در طی سال های گذشته مدل های مختلف و متنوعی از هدست های واقعیت مجازی در سطح بین المللی عرضه شده اند و مورد استقبال بی نظیری قرار گرفته اند.

در این بین کمپانی گوگل نیز فعالیت های چشم گیر و زیادی داشته و چندروز پیش هدست واقعیت مجازی Daydream View را با قیمت ۷۹ دلار روانه بازار کرده است.

اما همانطور که در خبرهای قبلی گفته شد، گوگل تصمیم دارد پلتفرم اندروید را به سیستم عامل اصلی ابزارهای واقعیت مجازی و محتوای آن تبدیل نماید.

 

daydream-view-h1

اهالی مانتین ویو معتقدند تاکنون تنها یک درصد از پتانسیل های این بستر کشف شده و هنوز شگفتی های فراوانی برای مشاهده وجود دارد.

با همه این تفاسیر، «کلی بیور» مدیر واحد واقعیت مجازی گوگل اذعان داشته تمرکز اصلی این گروه برای تولید محتوای ویدیویی است؛ در حال حاضر هدست Daydream View از سرویس استریم ویدیوی یوتیوب VR پشتیبانی کرده و در عین حال دارای چند بازی ویدیویی و سرویس استریت ویو است.

با این وجود غول موتور جست و جوی اینترنتی قصد دارد تا حد ممکن بستر ویدیویی و سینماتیک واقعیت مجازی را رشد بخشد و رویکرد ویژه ای برای بخش بازی ها ندارد. مسئله ای که شاید بیشتر به توان و امکانات هدست های HTC Vive و آکیلس ریفت (به عنوان پلتفرم رسمی عناوین کامپیوتری سرویس استیم) بر می گردد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟