تهدید اپل مبنی بر پاک کردن نرم‌افزار محبوب اوبر از بازار نرم‌افزاری اپل استور

04 اردیبهشت 1396
اپل و اوبر

تهدید اپل مبنی بر پاک کردن نرم‌افزار محبوب اوبر از بازار نرم‌افزاری اپل استور

اپل و اوبر

بر اساس اظهارات منابع معتبر تیم کوک به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی کمپانی اپل در ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی با مدیران اوبر ملاقاتی داشته است و در طی این ملاقات این کمپانی را به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین مربوط به حریم خصوصی سیستم عامل iOS محکوم کرده و تهدید کرده است که نرم‌افزار اوبر را از اپل استور حذف خواهد کرد.

بنابر گزارش‌ها، کمپانی اوبر شناسه کاربری خاصی را برای هر یک از تلفن‌های همراه آیفون در نظر گرفته بود تا از تقلب رانندگان برای ساختن حساب‌های جعلی و پذیرفتن درخواست ارسال تاکسی از سوی کاربران ساختگی جلوگیری کند. این شناسه‌ها می‌توانستند حتی پس‌ازاین که نرم‌افزار از روی دستگاه پاک شد نیز دوام بیاورند. به‌این‌ترتیب این کار باعث شد تا رانندگان از ساخت حساب‌های کاربری جعلی پرهیز کنند اما از طرفی نیز این کار به‌نوعی تجاوز به حریم شخصی در نظر گرفته می‌شد.

بر اساس این گزارش‌ها، مدیر ارشد اجرایی این نرم افزار اشتراک تاکسی یعنی تراویس کالانیک از کارمندان خود درخواست کرد تا کدهای یاد شده را برای تمامی کسانی که از دفتر مرکزی فعلی اپل در کوپرتینو به اوبر متصل می‌شوند مبهم کنند. با این حال این حقه راه به‌جایی نبرد و کارمندان اپل که در خارج از دفتر مرکزی قرار داشتند به این کمپانی گزارش دادند که این کدها همچنان مانند سابق در جای خود هستند و به‌این‌ترتیب مدیر ارشد اجرایی اپل تصمیم گرفت تا با تراویس کلانیک ملاقاتی رودررو داشته باشد. این رویکرد چندان برای این کمپانی غیرقابل‌تصور نیست زیرا پیش از این نیز چنین حقه‌هایی از اوبر سر زده بود. با این حال ممکن بود این حقه به قیمت پاک شدن اوبر از اپل استور و از دست دادن میلیون‌ها مشتری در سراسر دنیا تمام شود.

نسخه بتا برنامه Paper دراپ باکس برای اندروید و iOS منتشر شد

با این حال هم کنون رویه این شرکت در این زمینه کاملا عوض شده است و به نظر می‌رسد که این کمپانی روراستی را پیشه کرده است؛ اما باید همچنان سابقه زیر پا گذاشتن قوانین توسط اوبر برای دستیابی به سود بیشتر را در نظر داشت.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

بدون دیدگاه

    مطلب پیشنهادی
    ×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟