• خانه
  • اخبار
  • توقف تولید برخی از چیپست‌های موبایل اینتل ؛ تراشه‌های ۵G در راه هستند

توقف تولید برخی از چیپست‌های موبایل اینتل ؛ تراشه‌های ۵G در راه هستند

اینتل امروز رسما اعلام کرد که تولید برخی چیپست‌های موبایل را متوقف کرده است. این کمپانی با تمرکز بر محصولات سودآور، تولید سه چیپست سری SoFIA را ادامه نخواهد داد. این سه تراشه قابلیت‌های مودمی و پردازنده‌ای را در تلفن‌های هوشمند ادغام می‌کنند.

با توجه به اشباع شدن بازار تلفن‌های هوشمند از گجت‌های مختلف، با نگاهی به درون محصولات مختلف متوجه می‌شویم که این شرکت مدت‌هاست که از غافله عقب مانده‌ است. دلیل اصلی این موضوع نیز ناتوانی اینتل در ارائه تکنولوژی‌های به‌روز شرکت‌هایی نظیر کوالکام در چیپست‌ها محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال یکی از چیپست‌هایی که اینتل تولید آن را متوقف کرده است، از فناوری نسل سوم اینترنت همراه (۳G) پشتیبانی می‌کند. دو چیپست دیگر که از نسل چهارم اینترنت همراه (۴G) پشتیبانی دارند، بنا به دلایلی نظیر ضعف در مقابل سایر رقیبان دیگر عرضه نخواهند شد.

برایان کرزانیک، یکی از مسئولان این شرکت، طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که کمپانی اینتل از این به بعد تمرکز ویژه‌ای بر نسل پنجم اینترنت همراه (۵G) خواهد داشت. مطمئنا رسیدن به فرمول نهایی این تکنولوژی چالش بزرگی برای این کمپانی خواهد بود، اما شاید بهترین شانس اینتل برای بازگشت به عرصه رقابتی تولید چیپست‌ها نیز باشد. در ادامه صحبت‌های یکی از مسئولان کمپانی اینتل را با هم می‌خوانیم:

استراتژی اتصالی ما موجب افزایش سرمایه‌گذاری در تکنولوژی ارتباطات بی‌سیم و با سیم برای ارتباط همه چیز‌ها، دستگاه‌ها و مردم به فضای ابری و همچنین تقویت زیرساخت‌های ارتباطات در پس‌زمینه خواهد شد. ما پروژه‌های خود را دوباره ارزیابی کردیم تا این استراتژی در آینده به‌خوبی شکل گیرد – کاترین جیل، سخنگوی این کمپانی

سونی در حال ساخت چیپست موبایل ؟!!!

پس با این تفاسیر، بازار رقابتی بین شرکت‌هایی نظیر این شرکت و کوالکام احتمالا ظهور تکنولوژی نسل پنجم اینترنت‌ همراه را در آینده‌ای نزدیک تضمین می‌کند. نظرات خود پیرامون این تکنولوژی و سیاست این کمپانی را با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.
منبعphonearena

مطلب پیشنهادی