اخبار

تولید تراشه اسنپدراگون 865 توسط سامسونگ

سامسونگ یک تراشه اسنپدراگون 865 را با فناوری 7 نانو لیتوگرافی EUV تولید خواهد کرد. سامسونگ برای تولید این تراشه با شرکت های متعددی قرارداد منعقد کرده است. تراشه اسنپدراگون 865 با لیتوگرافی  EUV تولید خواهد شد. قرارداد تولید تراشه در مراحل نهایی خود است.

البته سامسونگ تراشه های 820 و 835 را طی سال های گذشته تولید کرده بود، و قبلا شرکت TSMC تراشه 845 و  855 را تولید می کرد. مهندسان شرکت کوالکام بر این باور هستند که تکنولوژی سامسونگ در تولید تراشه اسنپدراگون 865 با فناوری EUV نسبت به TSMC پیشرفته تر است. پروسسور اسنپدراگون 865 با فناوری 5G به کاربران عرضه خواهد شد. هم اکنون تراشه های گرافیکی آنویدیا را شرکت سامسونگ تولید می کند. شرکت TSMC این تراشه ها را تولید می کرد. شرکت سامسونگ برای اولین بار است که کارت گرافیک آنویدیا را با ساختار Ampere و با فناوری لیتوگرافی 7 نانو عرضه می کند. شرکت TSMC کارت های گرافیک Turing را با فناوری لیتوگرافی 12 نانومتری تولید می کند.

تولید پروسسورهای با فناوری لیتوگرافی  EUV را شرکت IBM متقبل شده است. گلکسی نوت 10 به این تراشه مجهز خواهد شد. گلکسی نوت 10 در تاریخ 10 اوت معرفی خواهد شد. تولید تراشه های گرافیکی موبایل با کنسرسیوم AMD و سامسونگ خواهد بود، با این وجود شرکت TSMC قرار است که پروسسورهای  Zen 2 و کارت گرافیک با بیس Navi را تولید خواهد کرد. تولید تراشه اپل A13 و کایرین 985 از دیگر وظایف این شرکت است.

به نظر می رسد که سامسونگ با تولید تراشه اسنپدراگون 856 دوست دارد که به تدریج به رقیب شرکت کوالکام تبدیل شود. البته سامسونگ که در گذشته برای تولید تراشه 10نانومتری قراردادی را منعقد کرده بود، حتی قادر نبود که تراشه هایی با فناور 7 نانو را تولید کند و بنابراین شرکت کوالکام این وظیفه را به شرکت  TSMC واگذار کرد ولی امروزه به فناوری این تراشه مجهز شده و می تواند این تراشه در کارخانه خود تولید کند. تراشه اسنپدراگون 855 در همه گوشی های پرچمدار نصب خواهد شد و باعث پردازش سریع فرامین کاربر خواهد شد. کوالکام این بار تصمیم گرفته که وظیفه تولید تراشه اسنپدراگون 865 را به سامسونگ واگذار کند.

کوالکام از مودم 5جی اسنپدراگون X65 با سرعت دانلود بالاتر رونمایی کرد

دلایل کوالکام

شرکت کوالکام معتقد است که تراشه اسنپدراگون 865 با فناوری7 نانو EUV رقابتی شده است. سامسونگ تصمیم دارد که تراشه اسنپدراگون 865 با فناوری لیتوگرافی EUV را در گوشی های سامسونگ پرچمدار خود قرار دهد.

تولید تراشه

هر دو شرکت برای تولید این تراشه در حال مذاکره هستند، البته شرکت های دیگری مانند IBM و NVIDIA این تراشه در محصولات خود به کار خواهند گرفت. شرکت سامسونگ تا پایان سال 2019، تراشه اسنپدراگون 865 را تولید خواهد کرد. تراشه اسنپدراگون 865  با مودم 5G به کاربران معرفی خواهد شد. البته این قرارداد هنوز نهایی نشده و شرکت کوالکام با شرکت ها دیگری هم در حال مذاکره است تا شرکت شایسته ای را انتخاب کند و وظیفه تولید تراشه اسنپدراگون 865 را به آن واگذار کند تا در سریع ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت تولید شود.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟