اخبار

ثبت پتنت مربوط به هدفون‌های بی‌سیم توسط اپل

بسیاری از هدفون‌های بی‌سیم با خود یک سیم اتصال به منبع صدا را نیز ارائه می‌دهند. به این ترتیب کاربر می‌تواند در حالی که از هدفون استفاده می‌کند، باتری هدفون بی‌سیم خود را نیز شارژ کند. یا شاید دلیل دیگر می‌تواند این باشد که کاربر ترجیح دهد از سیم هدفون به جای قابلیت بی‌سیم هدفون استفاده کند. اگر شما تا‌به‌حال از هدفون‌های بی‌سیم استفاده نکرده باشید،

باید به عرضتان برسانم که آن‌ها آن‌طور که انتظار دارید به درستی کار نمی‌کنند، مخصوصاً زمانی که قصد دارید سیم را جدا کرده و از حالت بی‌سیم استفاده کنید. برای مثال اغلب، انتقال به حالت بی‌سیم با چند ثانیه تأخیر همراه است که تجربه‌ی کاربری بسیار بدی به مصرف‌کننده انتقال می‌دهد. نیازی به گفتن نیست که اگر یک یا چند دستگاه بلوتوثی و بی‌سیم در آن اطراف باشند، آن‌ها نیز خود موجب اختلال در این اتصال می‌شوند و مشکل را بیش از پیش پیچیده‌ می‌کنند.

 

ثبت پتنت مربوط به هدفون‌های بی‌سیم توسط اپل

اما به نظر می‌رسد اپل در آخرین پتنتی که در این زمینه ثبت کرده توانسته راهی را برای این مشکلات پیدا کند. در این پتنت آمده است که انتقال از هدفون سیمی به بی‌سیم به بهترین شکل و در کمترین زمان انجام می‌پذیرد.

در گزارش این پتنت آمده است که:

پردازنده‌ی به کار رفته در این هدفون به طور پیوسته داده‌ها را از منبع موردنظر خود دریافت کرده و با ذخیره کردن آن در یک حافظه‌ی داخلی به هدفون اجازه می‌دهد که در صورت رخ دادن یک وقفه چندثانیه‌ای در انتقال داده‌ها از منبع صدا، این هدفون از روی این حافظه‌ی داخلی اطلاعات بافر شده را خوانده و برای کاربر پخش کند.

آیا این عکس لو رفته می‌تواند اولین تصویر آیفون ۷ باشد؟

اپل سابقه‌ی خوبی در استفاده از پتنت‌های ثبت‌شده‌ی خود ندارد و برخی از پتنت‌هایی را که ثبت می‌کند، هرگز مورداستفاده قرار نمی‌دهد؛ اما انتظار می‌رود که اپل از این پتنت در گوشی بعدی خود یعنی آیفون ۷ استفاده کند.
منبع:ubergizmo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟