اخبار

امکان جایگزینی کلیدواژه‌ها با قابلیت تشخیص قلب

امکان جایگزینی کلیدواژه‌ها با قابلیت تشخیص قلب

امنیت دستگاه‌های همراه به یک مشکل بزرگ در دنیای امروزی بدل شده است. پیش‌ازاین ما با یک رمز عبور ساده از دستگاه خود حفاظت می‌کردیم و پس‌ازآن به‌تدریج با اضافه شدن مواردی مانند رسم پترن، استفاده از رمزهای تصویری، حسگر اثرانگشت و این اواخر، حسگر چهره و اسکنر چشم، این فناوری‌ها با پیشرفت‌هایی روبرو شدند. بااین‌حال هنوز احتمال خطا در این سیستم‌های امنیتی وجود دارد و به همین دلیل نیز دانشمندان اقدام به طراحی دستگاهی جدید کرده‌اند.

سیستم جدید تائید هویت اختراع‌شده توسط دانشمندان در حقیقت بر روی استفاده از ضربان قلب کاربر دستگاه تمرکز دارد و به همین دلیل نیز در نوع خود یک فناوری منحصربه‌فرد به‌حساب می‌آید. این فناوری ویژه می‌تواند با اسکن کردن وضعیت قلب کاربر، نه‌تنها اقدام به تشخیص قلب کرده و ضربان او را شناسایی کند، بلکه با تحلیلی اندازه و شکل قرارگیری قلب کاربر دستگاه، هویت او را تائید کند.

جالب است بدانید که بر اساس گفته دانشمندان، اندازه و شکل قلب هر انسان حتی بیشتر از اثرانگشت او منحصر به خود فرد به‌حساب می‌آید و به همین دلیل نیز نمی‌توان انتظار داشت که این سیستم به‌راحتی توسط رخنه‌گرهای امنیتی دور زده شود. بااین‌وجود در حال حاضر فناوری یادشده در مرحله‌ای نیست که حتی بتوان آن را نزدیک به رسیدن به مرزهای استفاده در تلفن‌های همراه هوشمند دانست.

در حال حاضر دستگاهی که برای این کار ساخته‌شده است، بسیار بزرگ بوده و برای به کار بستن آن در سیستم‌های همراه ابتدا باید اندازه این دستگاه را به میزان کافی کاهش داد و پس‌ازآن با در نظر گرفتن معیارهای هزینه به سراغ استفاده از این فناوری در تلفن‌های همراه هوشمند رفت.

البته ممکن است نگرانی‌هایی درزمینهٔ استفاده از این فناوری برای بیماران قلبی وجود داشته باشد که بر اساس گفته مخترعین این فناوری، هیچ خطری در تشخیص قلب انسان‌ها وجود ندارد و اسکنر مربوطه با ارتباطی ۷ تا ۸ ثانیه‌ای می‌تواند بدون ایجاد فشار بر روی قلب، هویت کاربر را تائید کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا