حالا می‌توانید سیستم عامل Firefox OS 2.5 موزیلا را بر روی گوشی اندرویدی خود به راحتی تست کنید!

موزیلا از سه سال پیش در حال توسعه پلتفرم موبایلی خود که بر پایه HTML 5 بنا شده است. در همین حال تاکنون سه گوشی مبتنی این پلتفرم در اختیار علاقه‌مندان به آن قرار گرفته و اکنون نیز شرکت سازنده برای جذب بیشتر کاربران به سوی آن، Firefox OS 2.5 را به قابلیتی تجهیز کرده که به راحتی بر روی گوشی‌های اندرویدی قابل اجرا است.

در حقیقت هدف اصلی سیستم‌عامل Firefox OS موزیلا آن است که برنامه‌های در دسترس کاربر به نوعی یک برنامه تحت وب باشند و API ها از طریق JavaScript مستقیماً به سخت‌افزار دستگاه دسترسی داشته باشند. موزیلا به تازگی نسخه ۲٫۵ پیش‌نمایش این پلتفرم را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده که علاوه بر داشتن قابلیت‌های جدید، امکان نصب بدون واسطه آن را بر روی گوشی‌های اندرویدی را به همراه دارد.

تا پیش از این توسعه‌دهندگان تنها می‌توانستند با به کار گیری چند ترفند خاص از این شبیه‌ساز بر روی گوشی‌های اندرویدی استفاده کنند. موزیلا پس از کسب موفقیت‌های چشمگیر در توسعه مرورگر اینترنتی فایرفاکس، توسعه پلتفرم موبایلی خود را با همین نام آغاز کرده که هدف آن سیطره یافتن بر بازار گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه می‌باشد.

سیستم‌عامل Firefox OS 2.5 موزیلا  سه ویژگی جدید را علاوه بر مورد مذکور به همراه دارد. پشتیبانی کردن از افزونه‌های اختصاصی، امکان استفاده از مرورگر امن در حالت خصوص و پین کردن وب‌سایت‌های موردعلاقه در صفحه اصلی یا همان هوم گوشی. اگر شما نیز خواهان استفاده از این پیش‌نمایش بر روی گوشی اندرویدی خود هستید، ابتدا به این صفحه

https://hacks.mozilla.org/2015/11/firefox-os-2-5-developer-preview-an-experimental-android-app/
رفته و پس از دریافت فایل APK، آن را به صورت یک لانچر نصب نمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

مطلب پیشنهادی