اخبار

حجم دیتای مصرفی اپراتور‌های کشور چقدر است؟

حجم دیتای مصرفی اپراتور‌ها موضوعی است که از طریق آن می‌توان به محبوبیت و تعداد کاربران یک اپراتور پی برد. همراه موبایلستان باشید تا اطلاعاتی راجب حجم دیتای مصرفی همراه اول و ایرانسل به دست آوریم.

مصاحبه با مسئولان بالا رتبه سازمان‌ها همیشه مورد توجه رسانه‌ها بوده و از سوی دیگر مقایسه پاسخ این افراد با یکدیگر به سوالات مشابه می‌تواند اطلاعات جالبی را در اختیار افراد قرار دهد. نشریه پیوست یکی از این رسانه‌هاست که چندی پیش سوال مشترکی را از مدیرعامل ایرانسل و معاون فنی و توسعه همراه اول پرسید. در این مقاله قصد داریم به این سوال و پاسخ آن‌ها  اشاره کنیم و نگاهی به شرایط فعلی دو اپراتور در زمینه حجم دیتای مصرفی داشته باشیم.

نشریه پیوست در مصاحبه با بیژن عباسی آرند با سمت مدیر عامل ایرانسل و مرتضی طاهری‌بخش با سمت معاون فنی و توسعه شبکه همراه اول سوالی مشترک پرسید. حجم دیتای مصرفی در شبکه شما چقدر است؟

مدیرعامل ایرانسل در پاسخ به این سوال اعلام کردند که ایرانسل در پیک شبکه، 17 آذر رکورد جدیدی ثبت کرد و 12.5 پتابایت رسید اما این مقدار به طور متوسط 10 پتابایت در روز است. معاونت فنی و توسعه همراه اول نیز در پاسخ به همین سوال اعلام کردند که در حال حاضر بالاترین مصرف روزانه در هفته به 12.5 پتابایت رسیده که در مقایسه با سال گذشته دو برابر شده است و در دیگر روزهای هفته نیز این مقدار زیر 1 پتابایت نیست.

ما نیز در طول روز جاری استعلام جدیدی از ایرانسل انجام دادیم که بر اساس آن در حال حاضر پیک میزان داده مصرفی در ایرانسل حدود 13.2 ئتابایت است که میانگین روزانه آن هم به 12.6 پتابایت می‌رسد.

با این اوصاف هر دو اپراتور تقریبا هم تراز با هم در حال فعالیت هستند. اما بر اساس گزارش فصلی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، همراه اول مجموعا در شبکه‌‌های ‌نسل سوم و چهارم 37820749 کاربر دارد که این میزان در ایرانسل برابر با 35457551 کاربر است.

هرچند از روی تعداد کاربران یک شبکه نمی‌توان میزان بیشتر بودن حجم داده یک اپراتور را تخمین زد اما این خود نیز یک معیار به حساب می‌آید. از سوی دیگر حجم داده مصرفی بر اساس روز و شرایط مردم متغیر است. برای مثال در روز‌های تعطیل میزان دانلود و تماشای فیلم‌ به صورت آنلاین افزایش می‌یابد و از سوی دیگر برخی داده مصرفی مربوط به ادارات کم می‌شود.

 

شما کاربر کدام اپراتور هستید؟ نظرات خود را در خصوص خدمات اینترنت اپراتور خود از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما و کاربران موبایلستان در میان بگذارید.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟