اخبار

حمله هکری به سرورهای شرکت مشهور سازنده بازی‌های ویدئویی

متین- شرکت Blizzard Entertainment از حمله به سرورهای اجرای برخی از بازی‌های آنلاین خود خبر داده که موجب کند شدن اجرای آنها شده است.

از جمله بازی‌هایی که اجرای آنلاین آنها به همین علت با کندی و تاخیر همراه شد می‌توان به “Overwatch”، “Hearthstone”و “World of Warcraft” اشاره کرد. ابتدا برخی کاربران این بازی‌ها اعلام کردند قادر به لاگین در فضای آنلاین برای اجرای آنها نیستند و لذا نمی‌توانند به سرورهای Battle.net متصل شوند. حملات هکری که از نوع Ddos بودند، تمامی بازی‌های محبوب کاربران شرکت بلیزارد را متاثر کردند.

پس از گذشت چند ساعت این شرکت با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد حملات یادشده خاتمه یافته و کاربران مجددا می‌توانند بازی‌های یاد شده را به طور آنلاین اجرا کنند. با این حال بعد از انتشار  اطلاعیه یاد شده کماکان اظهارنظرهایی از سوی کاربران دال بر عدم امکان ورود به فضای بازی به چشم می‌خورد.

برخی کاربران هم اظهار می‌داشتند که سرور صوتی این بازی‌ها به درستی عمل نمی‌کند. Blizzard در واکنش اعلام کرد مهندسانش در حال کار برای رفع مشکل هستند. گروه هکری PoodleCorp مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. این گروه قبلا هم مسئولیت حمله به سرورهای بازی پوکمون‌گو را بر عهده گرفته بود.

این حمله همزمان با به روزرسانی بازی Overwatch به مناسبت آغاز رقابت‌های المپیک صورت گرفت.

منبع : ایتنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
×   چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟